White Knight Chronicles

White Knight Chronicles

6,9
40 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   MMORPG
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
25.12.2008
Europa:
05.03.2010
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   MMORPG
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
25.12.2008
Europa:
05.03.2010

White Knight Chronicles - opis gry

White Knight Chronicles miało w pierwotnych zamierzeniach pojawić się na rynku w okresie, kiedy na PlayStation 3 nie było jeszcze dużo dostępnych japońskich RPG-ów. Gra ukazała się na rynku japońskim w 2008 roku i w tym czasie faktycznie nie miała zbyt wielu konkurentów (Level-5 nie zdążyło z przygotowaniem tej produkcji na start PlayStation 3). W przypadku europejskiego wydania sprawy nie poszły jednak tak płynnie. Gra pojawiła się na Starym Kontynencie dopiero w marcu 2010 roku, tracąc przy okazji na swojej świeżości.

Rozgrywka w White Knight Chronicles prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Eksploracja lokacji odbywa się w sposób liniowy, w segmentach. Sama wirtualna przestrzeń jest jednak często dużych rozmiarów. W przeciwieństwie do wielu jRPG-ów walki w White Knight Chronicles odbywają się w czasie rzeczywistym. Tytuł przypomina pod względem starć RPG-i online'owe. Gracz steruje tylko jednym bohaterem (reszta osób w drużynie zarządzana jest przez SI). Zwykłe ataki wykonywane są automatycznie.

Gracz decyduje jakie zdolności specjalne użyje (przede wszystkim bardzo silną magię). Ważną częścią tego systemu jest opcja zmieniania się w tytułowego "Białego Rycerza". Po przeistoczeniu się w niego protagonista zmienia postać - zamienia się w wielkiego robota, dysponującego znacznie większą siłą. Korzystanie z jego siły jest kluczowe przy walkach z wieloma bossami.

W grze uwzględniono możliwość wspólnego wykonywania prostych zleceń-questów (w stylu: "zabij wyznaczoną grupę wrogów). Maksymalnie czterech graczy może zjednoczyć siły w jednym momencie i wspólnie wybrać się na przygodę.

White Knight Chronicles opowiada historię Leonarda, który przypadkowo zostaje zamieszany w polityczny konflikt, który może zagrozić istnieniu królestwa Balandor, w którym mieszka. Potrzebne jest zaangażowanie wszystkich sił tego państwa. Leonard staje się szybko wyjątkowo niebezpieczny - chłopak uzyskuje dostęp do zbroi-mecha, zwanej "White Knigtem".

Tytuł nie sprzedał się zbyt dobrze. W Japonii gra rozeszła się w ilości 200 tys. sztuk w pierwszym tygodniu po premierze. Przeciętne oceny gra otrzymywała również w recenzjach. Nie zmieniło to jednak planów Level-5, by wydać kolejną odsłonę w serii.

Wideo - White Knight Chronicles

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper