White Knight Chronicles: Origins

White Knight Chronicles: Origins

5,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 5.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.01.2011
Europa:
08.06.2011
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.01.2011
Europa:
08.06.2011

White Knight Chronicles: Origins - opis gry

W trakcie gdy Level-5 zajęte było tworzeniem sequela White Knight Chronicles, Matrix Software pracowało nad inną odsłoną serii - tym razem przeznaczoną na PSP. White Knight Chronicles Origins pojawiło się na przenośnej konsolce Sony 9 czerwca 2011 roku w Europie. Tytuł nigdy nie trafił na rynek amerykański.

W White Knight Chronicles Origins postać gracza zaciąga się do Mobile Corps, organizacji najemników, która podróżuje prze ziemię niczyją między krajami Athwan oraz Yshrenia. Podróże grupy odbywają się w specjalnym pociągu, który funkcjonuje również jako kwatera przez całą przygodę - w tym miejscu można wybierać nowe misje i na przykład przydzielać punkty Grace Points, które można przeznaczać na lepszy ekwipunek. Kiedy pojazd najemników pojawia się w nowym obszarze, wypuszczana w teren zostaje 3-osoba drużyna. W przypadku, jeśli gracz miał wcześniej do czynienia z White Knight Chronicles II, możliwe jest otrzymanie bonusów, które odbiera się w tej mobilnej kwaterze głównej.

System walki w White Knight Chronicles Origins jest w swoich głównych założeniach identyczny z tym przedstawionym w drugiej odsłonie serii. Potyczki odbywają się w czasie rzeczywistym; przy czym kolejne polecenia wybieramy z listy poleceń zwanej "Function Palette". Przed walkami można zdecydować się jak wyglądać będzie nasz repertuar ruchów - gra stawia w tym miejscu nacisk na aspekty taktyczne. Główny bohater ponownie ma możliwość przemienienia się w potężnego wojownika, zwanego Optimusem (tytułowy "Biały Rycerz").

Na to, że gra nie została nigdy wydana w Stanach Zjednoczonych z pewnością miał  wpływ fakt, że gra została nieprzychylnie oceniona przez recenzentów. Dziennikarze wytykali deweloperom White Knight Chronicles: Origins zbyt dużą powtarzalność gameplayu, odcinanie kuponów i raczej krótki czas gameplayu. Problemem w grze okazała się również oprawa graficzna, która pełna była bardzo podobnych do siebie i sterylnych lokacji.

White Knight Chronicles Origins było ostatnią odsłoną w serii White Knight i na początku 2013 roku nic nie wskazuje na to, by Sony chciało wrócić kiedykolwiek do tego uniwersum. Żadna z odsłon serii nie sprzedała się wyraźnie dobrze, ani nie została ciepło przyjęta przez społeczność graczy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - White Knight Chronicles: Origins

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper