Whispering Willows

Whispering Willows

6,7
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 6.6
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Night Light Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
09.07.2014
Europa:
09.07.2014
Producent:
Night Light Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
09.07.2014
Europa:
09.07.2014

Whispering Willows - opis gry

Whispering Willows to scrollowana przygodówka wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Night Light Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (systemy Windows, Linux, OS X) oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Fabuła - Whispering Willows

Dalsza część tekstu pod wideo

W produkcji Night Light Interactive wcielamy się w postać niejakiej Eleny Elkhorn, dziewczyny próbującej wyjaśnić zagadkę zaginięcia swojego ojca. W tym celu wybiera się ona do rezydencji rodziny Willows, w której, jak sądzi, znajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania. Pomoże jej magiczny amulet, dzięki któremu jej dusza może wydostać się z ciała i przenieść się do świata duchów.

Rozgrywka - Whispering Willows

Pod względem rozgrywki Whispering Willows to scrollowana (dwuwymiarowa) przygodówka. Jak wiele innych mniej lub bardziej popularnych gier tego typu, także i tutaj sednem naszych działań jest eksploracja. Domostwo, które przeczesuje Elena, pełne jest różnego rodzaju pomieszczeń i paranormalnych lokatorów. Bohaterka może nawiązać kontakt z duchami dzięki wspomnianemu amuletowi, co wiąże się potem przeważne z potrzebą wykonania jakiegoś zadania (najczęśniej znalezienia właściwego przedmiotu). W nagrodę duchy zmarłych mieszkańców rezydencji dzielą się z nią swoimi historiami, a te stopniowo rzucają coraz więcej światła na perypetie naszej podopiecznej.

Urozmaiceniem dla wspomnianych questów są łamigłówki, choć przeważnie krecą się one wokół podobnych założeń - manipulowania dźwigniami czy ‘lawirowania’ duszą Eleny w ciasnych przejściach. W rezydencji napotkamy również mniej przyjaźnie nastawionych mieszkańców blokujących dostęp do innych pomieszczeń. By się ich pozbyć, najpierw musimy wykonać konkretne zadanie.

Wideo - Whispering Willows

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper