Wheels of Destruction

Wheels of Destruction

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gelid Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Wyścigi
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
03.04.2012
Europa:
03.04.2012
Producent:
Gelid Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Wyścigi
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
03.04.2012
Europa:
03.04.2012

Wheels of Destruction - opis gry

Wheels of Destruction: World Tour jest strzelaniną z udziałem pojazdów wyprodukowaną przez studio Gelid Games i wydaną przez Sony w kwietniu 2012 roku na PlayStation 3 w dystrybucji cyfrowej. Gra reprezentuje popularny dawno temu gatunek „strzelanek samochodowych”, którego najznamienitszym przedstawicielem pozostaje seria Twisted Metal.

Mimo obecności jednego trybu single-player, Wheels of Destruction to tytuł stworzony do gry w Sieci. W grze do wyboru mamy trzy tryby rozgrywki - Deathmatch, Team Deathmatch oraz Capture the Flag. Są to standardowe opcje, które gracze znają dobrze z innych produkcji umożliwiających zabawę wieloosobową. Podobnie jak w przypadku Twisted Metal, jedynym elementem odróżniającym produkcję Gelid Games od innych strzelanin jest to, że gracze walczą za pomocą wyposażonych w broń samochodów. Rozgrywka jest dynamiczna i śmiertelna w skutkach, gdyż twórcy nie przewidzieli obecności niewidzialnych ścian na końcach mapy, przez co nieuważni kierowcy szybko lądują na dnie przepaści. Aby nie było jednak zbyt trudno, autorzy zaimplementowali celownik, który przyczepia się do przeciwników, dlatego wystarczy nakierować kamerę mniej więcej w stronę oponenta, by móc go dosięgnąć.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Sterowanie jest proste i intuicyjne, chociaż niektórzy gracze mogą narzekać na nietypowe dobranie przycisków strzału oraz gazu/hamulca. Mapy w Wheels of Destruction pełne są ulepszeń, nowych broni, portali, ramp oraz apteczek, które pozwalają dłużej przetrwać na polu bitwy. Pod względem oprawy graficznej gra prezentuje się średnio i zwycięsko wychodzą tylko tekstury otoczenia. Modele samochodów przypominają bryły z dodanymi zderzakami i innymi elementami ulegającymi zniszczeniu podczas rozgrywki. Na nie najwyższą jakość strony technicznej wpływ mają także wszechobecne portale czy unoszące się nad ziemią znaczniki apteczek i ulepszeń. Twórcom udało się za to dobrać odpowiednią muzykę bardzo dobrze współgrającą z tym, co dzieje się na ekranie. Na niezłym poziomie stoi również sfera audio, w tym efekty wybuchów oraz dźwięki wydawane przez pojazdy.

 

Mimo iż podobnych tytułów nie ma rynku wiele, World Tour spotkało się z chłodnym przyjęciem ze strony recenzentów oraz graczy. Na słabą popularność tego tytułu wpływ miała także premiera nowej odsłony Twisted Metal, która odbyła się mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Wheels of Destruction debiutowało na PSN.

Wideo - Wheels of Destruction

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper