What the Golf?

What the Golf?

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Triband
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Producent:
Triband
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019

What the Golf? - opis gry

What the Golf? to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Triband i wydana przez Fig Publishing. Tytuł ukazał się na komputerach, konsoli Nintendo Switch oraz urządzeniach przenośnych, gdzie był dostępny w ramach usługi Apple Arcade.

Produkcja Triband to -- w pewnym sensie -- gra o golfie dla osób golfa nielubiących, jak wyjaśniali jego twórcy. Podobieństwa ze wspomnianą dyscypliną sportową są raczej dość powierzchowne. W trakcie rozgrywki odwiedzamy różne światy, w których czekają pomniejsze levele spajane tym lub innym motywem. 

Generalnie gra wymaga od nas, byśmy trafiali do celu, ale jaki to cel - z tym bywa akurat różnie. Raz może chodzić o to, aby wbić piłkę do dołka, innym razem ten dołek może sam się przesuwać; kiedy indziej próbujemy trafić do bramki, za którą ustawione są wiatraki, w czym przeszkadzają irytujące dzieci albo korzystamy z portali. Nie zawsze też operujemy piłką, a już na pewno nie musi to być piłka golfowa. Bywa że używamy krów, golfistów wyginających się niczym szmaciane lalki, rakiet kosmicznych, a nawet domów.

Levele często inspirują się innymi grami lub gatunkami. W tym kontekście wymienić warto np. Super Mario Bros., Katamari Damacy, Super Meat Boy czy Portal. Zdarza się nawet, że niektóre levele są dwuwymiarowa, a w przypadku jeszcze innych wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Po przejściu pewnej liczby plansz ścieramy się natomiast z bossem, po czym odblokowujemy dostęp do nowego świata, a co z tym idzie - nowych, trudniejszych wyzwań. 

Co warto dodać, sterowanie nie odbiega tu innych produkcji traktujących o golfie, choć zostało maksymalnie uproszczone. Słowem, najpierw wybieramy kierunek, a następnie decydujemy o sile uderzenia, o czym informuje specjalny wskaźnik.

Gra nie posiada trybu wieloosobowego.

Wideo - What the Golf?

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych