Warhammer: Battle March

Warhammer: Battle March

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Hole Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.09.2008
Europa:
12.09.2008
Polska:
24.09.2008
Producent:
Black Hole Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.09.2008
Europa:
12.09.2008
Polska:
24.09.2008

Warhammer: Battle March - opis gry

Warhammer: Battle March to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez studio Black Hole Games i wydana przez Bandai Namco na Xboxa 360. Battle March to także nazwa rozszerzenia do Warhammer: March of Chaos z PC.

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum Warhammera, a konkretnie rzecz biorąc w Starym Świecie. Rok wcześniej miała miejsce wielka wojna przeciwko Chaosowi. Po jej zakończeniu hordy Chaosu rozpierzchły się po świecie. Część wróciła na północ, skąd przyszła, część z kolei zaczęła najeżdżać północne rubieże Imperium łupiąc miasta i wioski. Battle March pozwala nam rozegrać dwie kampanie - możemy opowiedzieć się po stronie sił Chaosu (historia skupia się wówczas na postaci Thorgara, który buduje armię mającą na celu podbicie Imperium), oraz Imperium (tutaj z kolei głównym bohaterem jest Stefan von Kessel, którego ojciec zginął w trakcie wielkiej wojny).

Pod względem rozgrywki Battle March trochę różni się od innych RTS-ów. Twórcy położyli tu bowiem nacisk przede wszystkim na same bitwy, a nie na aspekty rozbudowywania bazy czy gromadzenia surowców. Uproszczony został też interfejs.

Wytyczną każdej bitwy jest po prostu zniszczyć przeciwnika. W grze występują różne rodzaje terenu, co ma niebagatelny wpływ na rozgrywkę. Każdej jednostce, która walczy po naszej stronie, możemy wydawać rozkazy, a także tworzyć z nich formacje (mające swoje plusy i minusy). Co więcej, nabywają też doświadczenie, dzięki czemu rośnie ich potencjał bojowy. Na szczególną uwagę zasługują tzw. Bohaterowie, jednostki specjalne. Mają one większe możliwości od zwykłych wojaków. Bohaterowie także mogą zdobywać doświadczenie, a poza tym nakładać bronie, zbroje i wyuczać się z czasem nowych umiejętności.

Kampanie składają się z czterech misji każda. Pomiędzy bitwami możemy zaglądać do miast i obozowisk, angażować się w poboczne zadania, kupować nowy sprzęt, a także oglądać scenki posuwające naprzód historię.

Gra oprócz kampanii posiada także multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Dodatek Battle March (w wersji na X360 dostępny na płycie) wprowadził dwie dodatkowe rasy oraz tryb World Domination, w którym świat podzielono na odrębne regiony, a gracze rywalizują by je podbić.

Wideo - Warhammer: Battle March

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper