Virtua Cop

Virtua Cop

8,0
36 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
SAT 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
4 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.11.1995
Europa:
08.12.1995
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
4 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.11.1995
Europa:
08.12.1995

Virtua Cop - opis gry

Virtua Cop to tzw. strzelanina na szynach wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a następnie został przeniesiony też na Saturna i komputery z systemem Windows. VC to pierwsza strzelanina swojego typu mogąca się pochwalić w pełni trójwymiarową grafiką.

Fabuła wprowadzająca nas do gry nie jest zbyt wydumana - otóż pewna korporacja prowadzi pod przykrywką przestępczą działalność. Dowody w tej sprawie docierają do specjalnego oddziału policji, który podejmuje się zadania jej przyskrzynienia. Produkcja Segi daje możliwość wcielenia się w jednego z dwóch bohaterów - Michaela Hardy’ego lub Jamesa Coolsa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia rozgrywki są jasne - odwiedzając różne miejscówy musimy zlikwidować wszystkich naprzykrzających się oprychów. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a wersja na Saturna umożliwia nam użycie myszy lub light guna. Do dyspozycji na początku mamy zwykły pistolet z sześcioma nabojami w magazynku, jednak z czasem możemy położyć łapy na lepszych zabawkach, np. karabinach maszynowych i strzelbach ukrytych w skrzyniach porozrzucanych po planszach. Niestandardowe pukawki przydają się zwłaszcza przy starciach z bossami.

Gra pozwala zdobywać dodatkowe punkty, jeśli 'rozbroimy' przeciwnika strzelając mu w ręce lub trafiając w sam środek obecnego na ekranie celownika. Od czasu do czasu pojawiają się również cywile, których za nic w świecie nie można odstrzelić. W przeciwnym razie tracimy życie.

Wersja na ‘domowe’ sprzęty nie różni się bardzo od tej z automatów. Novum jest obecność trybu treningowego (strzelnica) z losowo generowanymi planszami.

Wideo - Virtua Cop

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper