Vikings: Wolves of Midgard

Vikings: Wolves of Midgard

6,9
35 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS4 6.9
XONE 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Games Farm
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
24.03.2017
Europa:
24.03.2017
Polska:
24.03.2017
Producent:
Games Farm
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
24.03.2017
Europa:
24.03.2017
Polska:
24.03.2017

Recenzja redakcji

Vikings: Wolves of Midgard - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Vikings: Wolves of Midgard - recenzja gry
PC PS4 XONE

Vikings: Wolves of Midgard - opis gry

Vikings: Wolves of Midgard to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Games Farm i wydana przez Kalypso Media. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja inspirowana jest mitologią nordycką.

Vikings: Wolves of Midgard czerpie garściami z mitologii nordyckiej. Legenda głosi, że podczas najzimniejszej zimy powróci Jotan i będzie chciał zemścić się na bogach Asgardu. To wydarzenie rozpocznie tak zwany Ragnarok, czyli wojnę, w wyniku której zniszczony zostanie cały świat. Szykujące się do konfliktu armie napotykają na swej drodze wioskę Ulfung, zamieszkaną przez “wilki Migdardu”, która zostaje doszczętnie zniszczona. Ocalały z pogromu wojownik, czyli my, poprzysięga zemstę Jotanowi i jego pomagierom.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Games Farm to action-RPG w konwencji przywodzącej na myśl popularną serię Diablo. Schemat jest tu podobny - szlachtujemy rzesze przeciwników, zbieramy loot, rośniemy w siłę, odwiedzamy nowe miejscówki itd. Po pokonaniu przeciwnika punkty doświadczenia nie trafiają jednak automatycznie na nasze konto - zamiast tego zbieramy krew, którą składamy w ofierze bogom przy specjalnie do tego celu stworzonym ołtarzu. Pozwala to wbijać na wyższe poziomy, co z kolei nagradzane jest punktami, które przeznacza się na rozwój zdolności z różnych dziedzin. Oprócz tego gromadzimy również materiały służące np. do upgrade’owania broni.

Świat gry składa się z czterech regionów: Midgard, Utgard, Niflheim oraz Dvergheim. Co ciekawe, klimat w nich panujący niekiedy rzutuje na rozgrywkę. Na przykład w Fimbulwinter panuje sroga zima i musimy zważać, aby nasza postać nie zamarzła na śmierć (informuje o tym wówczas specjalny wskaźnik).

Główny wątek trwa ok. dwudziestu godzin, ale oprócz tego gra oferuje też różne dodatkowe atrakcje, jak polowania czy wyzwania bogów (po dziesięć na każde z sześciu bóstw). Do wyboru mamy cztery stopnie trudności.

Dostępny jest też multiplayer pod postacią kooperacji.

Wideo - Vikings: Wolves of Midgard

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper