Viewtiful Joe: Red Hot Rumble

Viewtiful Joe: Red Hot Rumble

6,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 5.9
GC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Clover Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka,   Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.09.2005
Europa:
24.02.2006
Producent:
Clover Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka,   Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.09.2005
Europa:
24.02.2006

Viewtiful Joe: Red Hot Rumble - opis gry

Viewtiful Joe: Red Hot Rumble to osobliwa bijatyka wyprodukowana przez Clover Studio i wydana przez Capcom na GameCube’ie i PlayStation Portable. Twórcy tłumaczyli, że inspiracją dla nich była seria Super Smash Bros.

Red Hot Rumble jest osobliwe, ponieważ starcia nie polegają na zwyczajnym ubiciu obecnych na planszy oponentów. A przynajmniej nie zawsze. Na każdym etapie rywalizują ze sobą cztery postacie. Gra może wymagać od nas różnych rzeczy - pokonania kogoś bez żadnych udziwnień, zdobycia pewnej ilości punktów albo zmasakrowania większej liczby zwykłych płotek pod postacią Bianys i Flatys. To wszystko okraszono fabułą, w której bohaterowie walczą o rolę w filmie kapitana Blue. Tłem ich zmagań będą magazyny, place budowy, ringi wrestlingowe i inne typowe dla filmów akcji miejsca.

 

Postacie mają do dyspozycji moce VFX znane graczom z dwóch głównych części serii. Działają one jednak nieco inaczej, włączając się tylko na kilka sekund. Są to Slow (spowalnia ruchy wszystkich z wyjątkiem używającej go osoby), Mach Speed (przyspieszenie, można zadać obrażenia przelatując przez oponenta), Zoom (powiększa naszą postać i czyni ją niewrażliwą na większość ataków) oraz S.E. (silny długodystansowy atak). Nowością są VFX Battles - krótkie fragmenty podczas których musimy wklepać odpowiednią sekwencję przycisków. Włączają się one gdy podczas pojedynku złapiemy orb (w grze jest ich kilka rodzajów, każdy to inna minigierka).

 

Red Hot Rumble umożliwia zabawę maksymalnie czterem osobom. Wersja na PSP ukazała się pół roku po wersji z GameCube’a przedstawiając kilka nowych postaci (w tym Dantego z serii Devil May Cry) a także nowy tryb Trial Mode, w którym gracz uczestniczy w serii minigier.

Wideo - Viewtiful Joe: Red Hot Rumble

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper