Unsighted

Unsighted

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Pixel Punk
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.2021
Europa:
30.09.2021
Producent:
Studio Pixel Punk
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.2021
Europa:
30.09.2021

Unsighted - opis gry

Unsighted to gra action-RPG wyprodukowana przez Studio Pixel Punk i wydana przez Humble Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Unsighted

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się w dalszej przyszłości. Po uderzeniu w Ziemię meteorytu upada wprawdzie cywilizacja, ale samoświadomość, a ściślej duszę zwaną Anima, zyskują androidy (automatony), które stają się nowymi władcami planety. Maszyny zmagają się jednak z innym problemem. Każdemu androidowi grozi bowiem prędzej lub później przemienienie się w bezmyślną maszynę do zabijania zagrażającą swoim ziomkom. By do tego nie dopuścić, Alma, główna bohaterka, próbuje się dostać na szczyt wieży stojącej w samym środku Arcadii.

Rozgrywka - Unsighted

Jeśli chodzi o rozgrywkę, gra najwięcej czerpie z klasycznych, dwuwymiarowych odsłon serii The Legend of Zelda. Nasza podopieczna eksploruje tutaj postapokaliptyczny świat, a jej zadaniem w pierwszej kolejności jest znalezienie pięciu części meteorytu, który uderzył w Ziemię, a następnie dostanie się i wspięcie na szczyt wieży.

Założenia fabularne mają przełożenie na gameplay. Almie też zagraża ‘choroba’ dziesiątkująca inne androidy przemianiająca ich w tytułowych “unsighted”. W przedłużeniu życia pozwalają niektóre rzadkie przedmioty, ale te można też wykorzystać w innych celach, by pomóc napotkanym NPC-om, co w pewnych okolicznościach pozwala odblokować dodatkowe eventy.

Poza tym filarami rozgrywki jest walka i eksploracja, w tym rozwiązywanie łamigłówek w odwiedzanych przez bohaterkę lokacjach. Alma dysponuje na początku przygody skromnym blasterem i mieczem, ale z czasem jej arsenał się rozbudowuje: dochodzą topory, granatniki, wielkie shurikeny itd. Oręż można natomiast trzymać w obu dłoniach, a użycie ataków reguluje stamina. 

W trakcie poszukiwań kawałków meteorytu odwiedzamy kilka krain. Każda z nich to inny biom różniący się wyglądem i rodzajami czekających na bohaterkę wyzwań. 

Oprócz singla gra oferuje także tryb multiplayer PvP (rywalizacja).

Wideo - Unsighted

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper