Tyranny

Tyranny

7,6
31 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Obsidian Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2016
Europa:
10.11.2016
Producent:
Obsidian Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
10.11.2016
Europa:
10.11.2016

Tyranny - opis gry

Tyranny to gra RPG wyprodukowana przez studio Obsidian Entertainment i wydana przez Paradox Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows, Linux oraz Mac OS X.

Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie o nazwie Terratus, w którym magia występuje rzadko, ale jest niezwykle ważna, a poziom rozwoju przywodzi na myśl okres przejściowy z epoki brązu do epoki żelaza, choć tu i ówdzie spotykane są również monumentalne budowle pozostawione przez tajemniczą dawną cywilizację. Żelazną dłonią światem tym rządzi potężna istota, Kyros, która nie pokazuje się ludziom, dlatego ci nie wiedzą jakiej jest ona płci. Kyros jest blisko końca swojej trwającej 400 lat kampanii mającej na celu podbicie Terratus. Problemy jednak pojawiają się w ostatnim ważnym regionie, Tiers. Tli się tam rebelia, której jedną z przyczyn jest konflikt między generałami armii najeźdźców. Nasza postać zostaje wysłana przez Kyros/a, aby bunt i wszelkie nieposłuszeństwo stłumić. Czy jednak zadanie to zrealizujemy (i jak) - to zależy wyłącznie od nas.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki wydarzenia przedstawia izometryczna kamera.  Podróżując po Terratus gry i wykonując rozmaite zadania poznajemy zamieszkującego go postacie, które niekiedy można zwerbować dla swojej sprawy, oraz podejmujemy decyzje rzutujące na bieg wydarzeń i świat wokół nas. Postać nie posiada na początku żadnej profesji. Dopiero używając konkretnych umiejętności w trakcie przygody wpływamy na jej rozwój i wykształcamy w tym procesie słabe i mocniejsze strony. Na dostępne do użytku umiejętności wpływa też to kogo mamy w drużynie i do jakiej frakcji należymy. Co więcej, możemy też tworzyć własne zaklęcia decydując o takich kwestiach jak żywioł, na którym będą one bazować, ich siła, zasięg działania itd. itp.

Wideo - Tyranny

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper