Truberbrook: A Nerd Saves the World

Truberbrook: A Nerd Saves the World

6,4
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 6.0
PS4 7.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
btf
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.03.2019
Europa:
12.03.2019
Producent:
btf
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.03.2019
Europa:
12.03.2019

Truberbrook: A Nerd Saves the World - opis gry

Truberbrook: A Nerd Saves the World to gra przygodowa wyprodukowana przez studio btf i wydana przez Headup Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra, jak twierdzą twórcy, inspirowana jest serialami “Star Trek”, “Twin Peaks”, “The X-Files” oraz “Stranger Things”. Głównym bohaterem gry jest niejaki Hans Tannhauser, młody amerykański naukowiec parający się fizyką kwantową, który pod koniec lat 60. przyjeżdża do tytułowej miejscowości Truberbrook po wygraniu wczasów na loterii. W loterii, warto dodać, w której nie brał on udziału. Wkrótce dochodzi do dziwnych zdarzeń. Walizka z dokumentami dotyczącymi projektu Hansa, nad którym chciał popracować podczas urlopu, zostaje wykradziona przez tajemniczego człowieka, który pozostawia po sobie świecące ślady. Naukowiec postanawia się dowiedzieć, w jaką intrygę został wplątany, w czym pomoże mu antropolożka Gretchen.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja studia btf to przygodówka point-and-click przywodząca na myśl klasykę gatunku. Nasz podopieczny, czyli wspomniany Hans Tannhauser, przemierza tu Truberbrook i jego okolice, próbując się dowiedzieć czegoś więcej o intrydze, w której odgrywa jedną z ról. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji, rozwiązywania łamigłówek oraz konwersowania ze spotykanymi postaciami, które mogą zaoferować różne mniej lub bardziej przydatne informacje. Warto jednak zaznaczyć, że dużo większe znaczenie, niż główkowanie, ma tutaj przeczesywanie kolejnych lokacji i szukania miejsc mogących popchnąć nasze śledztwo we właściwym kierunku. Słowem, więcej tu poszukiwań niż używania przedmiotów we właściwych miejscach. Jeśli takowy mamy na podorędziu, zostanie on użyty automatycznie. 

Grę można ukończyć w mniej więcej 6-8 godzin. 

Wideo - Truberbrook: A Nerd Saves the World

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper