Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War Saga: Thrones of Britannia

6,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
03.05.2018
Europa:
03.05.2018
Polska:
03.05.2018
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
03.05.2018
Europa:
03.05.2018
Polska:
03.05.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: A Total War Saga: Thrones of Britannia (PC)
8.0
Recenzja: A Total War Saga: Thrones of Britannia (PC)
PC

Total War Saga: Thrones of Britannia - opis gry

Total War Saga: Thrones of Britannia to gra strategiczna wyprodukowana przez studio Creative Assembly i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Jego akcja rozgrywała się na Wyspach Brytyjskich pod koniec IX wieku n.e.

Thrones of Britannia to kolejna odsłona cenionej serii gier strategicznych Total War. Nowa część przenosi nas do Brytanii. Końca dobiega właśnie IX wieku naszej ery. Otoczony wrogami angielski król Alfred Wielki heroicznie bronił się pod Edington i zatrzymał inwazję wikingów. Skarceni, ale wciąż niezłomni nordyccy wojownicy zaczęli się osiedlać w Brytanii. Po raz pierwszy od niemal 80 lat na wyspie zapanował kruchy pokój. Królowie Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii czują nadchodzące zmiany. Rozpoczyna się batalia o dominację, która zadecyduje o przyszłych losach Wysp Brytyjskich.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Thrones of Britannia, podobnie jak poprzednie części, łączy cechy cechy strategii turowych i RTS-ów. W czasie rzeczywistym toczą się tutejsze bitwy, natomiast w trakcie trwania tur decydujemy o wysokości podatków, rozbudowujemy nasz potencjał militarny, rozwijamy stosunki dyplomatyczne itd. Innymi słowy, musimy być nie tylko dobrym dowódcą wojskowym, ale też dbać o szereg przyziemnych spraw i pomyślność poddanych.

Twórcy oddali do naszej dyspozycji dziesięć frakcji, od wikingów po różne ludy brytyjskie, które różnią się pewnymi cechami i jednostkami specjalnymi. Produkcja Creative Assembly stara się możliwie wiernie odwzorować historyczne realia. Większość zmian względem poprzedników dotyczy mapy kampanii, choć nie są one rewolucyjne. Na uwagę zasługuje na przykład fakt, iż tym razem najlepiej obwarowane są większe miasta, mniejsze osady stanowią z kolei łatwy cel, co należy mieć na względzie przy ustalaniu strategii. Poza tym warto także wspomnieć o zmianie zasad rekrutowania żołnierzy i powrocie formacji.

Gra oprócz kampanii posiada też multiplayer.

Wideo - Total War Saga: Thrones of Britannia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper