Total War: SHOGUN 2

Total War: SHOGUN 2

8,3
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
15.03.2011
Europa:
15.03.2011
Polska:
15.03.2011
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
15.03.2011
Europa:
15.03.2011
Polska:
15.03.2011

Total War: SHOGUN 2 - opis gry

Total War: Shogun 2 (stylizowany na Total War: SHOGUN 2) to strategia wyprodukowana przez Creative Assembly i wydana przez SEGA 15 marca 2011 jedynie na komputery osobiste z systemem Windows. Tego samego dnia, dzięki CD Projekt, produkcja pojawiła się na terenie Polski. Później Feral Interactive wyprodukowało, a następnie wydało wersje gry na Mac OS (31 lipiec 2014) oraz PC z systemem Linux (23 maja 2017). 

Jest to siódma odsłona serii Total War, która - podobnie jak pierwsza odsłona serii - przenosi gracza na teren Japonii. Total War: Shogun 2, choć w rdzeniu jest wciąż mieszanką strategii turowej oraz czasu rzeczywistego, w przypadku części rozwiązań wraca do korzeni, a część dodaje jako nowych. Do nowych rozwiązań można zaliczyć m.in. gruntownie przebudowany system sztucznej inteligencji (częściowo oparty o sztukę wojnę Sun-Tzu) czy poważnie zmiany w bitwach morskich. Produkcja pozwala zapoznać się z tymi zmianami w rozgrywce rywalizacyjnej/kooperacji w różnych wariantach do 8 graczy, scenariuszu albo kampanii.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach kampanii opowiedziana jest historia XVI-wiecznej Japonii, która jest podzielona wskutek konfliktu między Dajmio, czyli książętami. W grze pojawia się dziewięć głównych klanów (Chockosabe, Date, Mori, Hojo, Oda, Shimazu, Takeda, Tokugawa, Uesugi), a w przypadku posiadania dodatkowej zawartości dodatkowo także Hattori (dostępny także w przypadku zamówienia przedpremierowego), Ikko-Ikki oraz Otomo. Gracz wciela się w przywódcę jednego z tych klanów i odpowiednio balansując rozwój ekonomiczny oraz militarny stara się doprowadzić do zwycięstwa i zdobyć tytuł władcy całej Japonii.

Produkcja spotkała się z uznaniem ze strony recenzentów uzyskując noty na średnim poziomie 90 procent oraz zdobyła tytuł najlepszej strategii podczas British Academy Video Games Awards. Total War: Shogun 2 do 31 marca 2011 roku sprzedał się - na terenie Europy oraz USA - w liczbie 600 tysięcy sztuk, a ponadto doczekał się kilku rozszerzeń oraz edycji kompletnej.

Wideo - Total War: SHOGUN 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper