Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów

Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów

8,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.03.2012
Europa:
23.03.2012
Polska:
23.03.2012
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.03.2012
Europa:
23.03.2012
Polska:
23.03.2012

Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów - opis gry

Total War: SHOGUN 2 - Fall of the Samurai, wydane w Polsce jako Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów, to strategia autorstwa Creative Assembly wydana przez SEGA 23 marca 2012 roku na Windowsa, a później także na Macintosha i Linuksa. Najwcześniej wydana wersja otrzymała także pudełkowe wydanie i to pod nim zadebiutowała, dzięki CD Projekt, w Polsce (w tym samym momencie, co na świecie).

Produkcja jest samodzielnym dodatkiem do siódmej odsłony serii Total War, która - podobnie jak pierwsza odsłona serii - przenosi gracza na teren Japonii. Total War: Shogun 2, choć w rdzeniu jest wciąż mieszanką strategii turowej oraz czasu rzeczywistego, w przypadku części rozwiązań wraca do korzeni, a część dodaje jako nowych. Do nowych rozwiązań można zaliczyć m.in. gruntownie przebudowany system sztucznej inteligencji (częściowo oparty o sztukę wojnę Sun-Tzu) czy poważnie zmiany w bitwach morskich - dodatek uzupełnił ją głównie o związaną z okresem zawartość (wyposażenie, jednostki). Produkcja pozwala zapoznać się z tymi zmianami w rozgrywce rywalizacyjnej/kooperacji w różnych wariantach do 8 graczy, scenariuszu albo kampanii.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach głównego wątku fabularnego opowiedziana została historia oparta o wojnę domową z 1868 roku, gdzie zwolennicy tradycyjnego oręża mierzyli się z tymi, co zaadaptowali bardziej nowoczesną sztukę walki  - przedział czasowy kampanii to 1864 n.e. - 1876 n.e. Gracz obejmuje więc rolę jednego z ośmiu uczestniczących w konflikcie klanów i stara się za wszelką cenę, na drodze odpowiedniego zarządzania zasobami, wygrać z przeciwnikiem.

Wideo - Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper