Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

7,0
86 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 7.1
X360 7.1
PSP 5.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina tak.
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
21.11.2006
Europa:
01.12.2006
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina tak.
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
21.11.2006
Europa:
01.12.2006

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas - opis gry

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas to szósta gra w serii Rainbow Six, wydana na Xboxa 360 i PC w 2006 roku oraz na PlayStation 3 w 2007 roku. Ubisoft wydało również konwersję tytułu przeznaczoną na PlayStation Portable w 2007 roku. Tytuł zaliczany jest do gatunku strzelanin taktycznych.

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas opowiada o zespole Rainbow, który zostaje wysłany do Las Vegas, by stawić czoła międzynarodowej grupie terrorystycznej Ireny Morales, która atakuje wybrane kluczowe miejsca w metropolii.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Gra wzbogaciła serię o kilka nowych elementów gameplayowych. Postawiono m.in. na kilka ułatwień, zmniejszających odrobinę poziom trudności i realizm rozgrywki. Na przykład po otrzymaniu trafienia postać gracze może regenerować swoje punkty zdrowia. Zwiększono też poziom obrażeń, które należy odnieść, by zginąć. Deweloperzy dodali również kamerę TPP w momentach prowadzenia ognia zza węgła w ukryciu. Twórcy skupili się również na wprowadzeniu do gry większej ilości przeciwników, wyposażonych w lepszą Sztuczną Inteligencję. Z gry usunięto system planowania misji oraz system save'ów. W zamian dodano mechanizm checkpointów. Twórcy postawili również tym razem na opowiadanie fabuły prawie całkowicie w formie klipów filmowych, a nie cut-scenek. Reszta elementów rozgrywki pozostała niezmieniona w stosunku do poprzednich części serii. Zachowano realistyczne zacięcie w strzelaninach oraz repertuar broni palnej, a także widok kamery FPP.
 
Produkcja doczekała się serii łatek po premierze, a także rozszerzeń rozgrywki. Najważniejszym z nich było Player's Pack Red Edition oraz Player's Pack Black Edition, które dostarczyły graczom nowe mapki.
 
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas zostało bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów. Wielu dziennikarzy nazywało grę Ubisoftu "najlepszą strzelaniną dostępną na X360". Wersja na PS3 również cieszyła się popularnością. Słabo natomiast wypadła bardzo uproszczona i niedopracowana konwersja na PSP.

Wideo - Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper