Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder

Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder

7,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Storm
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
25.09.2002
Europa:
05.09.2003
Polska:
2003
Producent:
Red Storm
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
25.09.2002
Europa:
05.09.2003
Polska:
2003

Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder - opis gry

Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder to rozszerzenie do gry Tom Clancy’s Ghost Recon. Za jego produkcję odpowiadało studio Red Storm Entertainment. Rozszerzenie oferowało nową kampanię singlową i pewne dodatki do trybu multiplayer.

Island Thunder rozgrywa się w niedalekiej przyszłości (względem daty wydania gry), dwa lata po wydarzeniach ukazanych w Ghost Recon. Na Kubie obalona została dyktatura komunistyczna, a przynajmniej tak się wszystkim wydaje. Na wyspie zorganizowane mają zostać pierwsze demokratyczne wybory - po raz pierwszy od około pięćdziesięciu lat. Swojego kandydata, Ariela Priego, wystawia tak zwany El Frente Democratico de la Gente, którego cechuje antyamerykanizm i chęć powrotu do minionego systemu. Partia wprawdzie wyrzeka się przemocy, lecz rzeczywistość jest zgoła inna. Na Kubę dociera więc oddział specjalny “Duchów”, który musi wyprostować sytuację i zrobić to po cichu tak, aby nie stwarzać wrażenia, że to rząd Stanów Zjednoczonych ingeruje w wewnętrzne sprawy obcego państwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzon rozgrywki oczywiście nie uległ zmianie względem ‘podstawki’. Innymi słowy mamy tu do czynienia z taktycznym shooterem, w którym istotne jest staranne planowanie naszych ruchów, a nie robienie zadymy. Konsekwencje nonszalancji są znaczące, ponieważ członek oddziału “Duchów” może kopnąć w kalendarz po jednej, dwóch kulach, a jakby tego było tracimy go na dobre. Gra posiada system rozwoju. Ci, którzy przeżyją misję, otrzymują punkty, które można następnie rozdysponować inwestując w dziedziny takie jak wytrzymałość, siła rażenia czy zdolności przywódcze. Podczas misji dostępne są także wytyczne opcjonalne, których zrealizowanie pozwala odblokować dostęp do nowych postaci.

Inne nowości w Island Thunder to nowe bronie, sprzęt, mapy do multi (pięć) oraz trzy dodatkowe tryby wieloosobowe.

Wideo - Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper