Tom Clancy's EndWar

Tom Clancy's EndWar

6,9
48 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS3 7.0
X360 6.6
PSP 6.6
DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Shanghai
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.11.2008
Europa:
08.11.2008
Polska:
03.04.2009
Producent:
Ubisoft Shanghai
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.11.2008
Europa:
08.11.2008
Polska:
03.04.2009

Tom Clancy's EndWar - opis gry

Tom Clancy's EndWar jest grą strategiczną czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez studio Ubisoft Shanghai i wydaną przez francuską firmę Ubisoft na PC i konsole PlayStation 3, X360, PSP i DS.

Fabuła EndWar przenosi gracza kilka lat do przodu, do roku 2020, w sam środek światowego konfliktu, w którym naprzeciwko sobie stają trzy mocarstwa: Stany Zjednoczone, Europa oraz Rosja. Na początku dowiadujemy się, że przyczyną wojny był zamach terrorystyczny na wielką skalę. W trakcie rozgrywki odkrywamy jednak powoli nieco większy spisek, który przeradza się w konflikt na ogromną skalę. Historia przedstawiona w grze odgrywa momentami pierwsze skrzypce, a nie - tak jak w przypadkach wielu innych gier - stanowi jedynie dodatek. Autorem skryptu jest Tom Clancy - świetny pisarz i twórca scenariuszy między innymi do gier wideo właśnie.

 

Rozgrywka podzielona jest na dwa główne etapy. Pierwszy z nich toczy się na mapie taktycznej - jest to główne menu kampanii, która tu nie jest podzielona na misję. Kampania przedstawia się w ten sposób, że prowadzona jest szeroko pojęta wojna. Na mapie taktycznej przedstawione są jednostki w trakcie bitwy lub odpoczynku. Gdy jednostki nie toczą walki możemy je przegrupowywać, uzupełniać lub też udoskonalać. Same potyczki wyglądają bardzo dynamicznie - autorzy oddają do naszej dyspozycji nie tylko piechotę, ale również wszelkiego rodzaju maszyny, mniej lub bardziej futurystyczne. Możemy zatem objąć dowództwo nad pojazdami, czołgami, samolotami czy nawet helikopterami, co daje ogromne możliwości taktyczno- strategiczne. Gracz może wydawać rozkazy swoim jednostokim zarówno za pomocą pada, jak i headsetu. Łatwe w wymowie kody są podstawą każdej akcji, co jest bardzo przydatne. Zamiast klikać na minimapie w dany punkcik, a potem nadzorować przeprawę i na końcu wydać rozkaz zajęcia miejsca, wystarczy wydać komendę głosową, po czym zająć się równie szybkim rozdzielaniem zadań pozostałym oddziałom. Oprócz rozbudowanej kampanii, gra oferuje także tryb multiplayer.

 

Wyjątkową atmosferę przebywania w sztabie dowodzącym armią wzmacnia grafika Tom Clancy`s EndWar. Jest bardzo przejrzysta i pasuje idealnie do poważnego klimatu gry. Ścieżka dźwiękowa stara się podkreślać tą atmosferę - jest żywa, choć odrobinę psychodeliczna.

Wideo - Tom Clancy's EndWar

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper