Theme Park World

Theme Park World

7,0
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS2 7.2
PSone 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Ekonomiczna
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
04.12.2000
Europa:
08.12.2000
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Ekonomiczna
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
04.12.2000
Europa:
08.12.2000

Theme Park World - opis gry

Theme Park World to gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest zarządzanie wesołym miasteczkiem/parkiem rozrywki. Konsolowa wersja tytułu ukazała się na PlayStation i PlayStation 2. Za jego produkcję odpowiadało Bullfrog, rolę wydawcy pełniło zaś Electronic Arts.

Theme Park World to druga odsłona serii. Gracz tworzy tu własny park rozrywki i jego zadaniem jest stworzenie możliwie jak najatrakcyjniejszego obiektu. Decydować możemy o atrakcjach (wszystkich jest ponad osiemdziesiąt), jakie się w nim znajdą, cenach biletów, zatrudnianych pracownikach i innych kwestiach. Dowodem naszych postępów są złote bilety (golden tickets), które otrzymujemy za różne osiągnięcia związane z działalnością: przyciągnięcie pewnej liczby klientów, przekroczenie konkretnej granicy zysków itd.

 

Złote bilety mają duże znaczenie, bowiem pozwalają nam rozwinąć interes. Przede wszystkim możemy dzięki nim (jeśli uprzednio zdobędziemy odpowiednią ich ilość) zdobyć dostęp do nowych parków zwanych “światami”. Do dyspozycji są cztery, każdy o innej tematyce. Jest to Lost Kingdom, zaginiony świat z azteckimi budowlami i dinozaurami (pierwszy jaki mamy do dyspozycji), Halloween World, czyli duchy, nawiedzone domy i te sprawy, Wonder Land, tj. kraina fantasy, oraz (najtrudniejszy do zdobycia) Space Zone - motyw science-fiction. Nazwy światów możemy zmienić.

 

Theme Park World, w odróżnieniu od pierwowzoru, jest trójwymiarowe, z czym wiąże się ciekawe rozwiązanie. Podczas rozgrywki, w celu sprawdzenia atrakcyjności parku, możemy przemienić się w gościa i pospacerować po naszych włościach obserwując wszystko z perspektywy pierwszej osoby. Jedną z opcji w takim przypadku jest możliwość przejechania się kolejką górską.

Wideo - Theme Park World

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper