The Walking Dead Collection

The Walking Dead Collection

7,8
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.3
XONE 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.12.2017
Europa:
05.12.2017
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.12.2017
Europa:
05.12.2017

The Walking Dead Collection - opis gry

The Walking Dead - Telltale Series: Collection to kolekcja gier przygodowych wyprodukowana przez studio Telltale Games i wydana przez Warner Bros. Interactive. Składanka została wydana na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Kolekcja zawiera następujące gry i rozszerzenia: The Walking Dead - Season One, The Walking Dead - Season Two, The Walking Dead: Michonne oraz dodatek 400 Days.

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem pierwszego sezonu jest Lee Everett, którego gracz poznaje w dość nietypowych okolicznościach - jest skazanym za zabójstwo przestępcą przewożonym do zakładu karnego. Everett nie trafia do miejsca przeznaczenia, ponieważ na Stany Zjednoczone spada tajemnicza zaraza, zamieniająca ludzi w zombie (tzw. walkers), i na skutek towarzyszącej jej wydarzeń udaje mu się odzyskać wolność. Pierwszą spotkaną przez niego na drodze osobą jest mała dziewczynka imieniem Clementine, która ukrywa się w domku na drzewie wyczekując powrotu swoich rodziców (i na której skupiają się wydarzenia przedstawione w sezonie drugim).

The Walking Dead: Michonne to spin-off głównej serii Telltale, skupiający się na tytułowej postaci Michonne, czarnoskórej kobiety, która pod płaszczykiem wycofania skrywa kilka mrocznych tajemnic. Historia opowiedziana w grze (bazując bardziej na komiksie, niż na serialu telewizyjnym) rozpoczyna się po tym, jak bohaterka opuszcza grupę (byłego) policjanta Ricka Grimesa. Wkrótce na swojej drodze spotyka niejakiego Pete’a, młodego mężczyznę dysponującego statkiem o nazwie The Companion. Oboje pewnego dnia otrzymują niewyraźny sygnał o pomoc i postanawiają sprawdzić, co jest jego źródłem.

400 Days to natomiast rozszerzenie, które opowiada o wydarzeniach rozgrywających się podczas pierwszych czterystu dni epidemii. Historia skupia się na pięciu nowych postaciach.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to mamy tu do czynienia z uproszczoną przygodówką. Możemy wchodzić w dyskusje z napotkanymi postaciami, sprawdzać otoczenie i zdobyte w ten sposób użyteczne przedmioty wykorzystywać w trakcie zmagań. Jeśli chodzi o konwersacje z innymi, w produkcji Telltale występują drzewka dialogowe, a podejmowane przez nas decyzje mają wpływ na przebieg narracji.

Wideo - The Walking Dead Collection

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper