The Council

The Council

7,7
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS4 7.7
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Big Bad Wolf
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
13.03.2018
Europa:
13.03.2018
Producent:
Big Bad Wolf
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
13.03.2018
Europa:
13.03.2018

The Council - opis gry

The Council to gra przygodowa osadzona w realiach historycznych. Za jej produkcję odpowiadało francuskie studio Big Bad Wolf, wydawcą było zaś Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on rozprowadzany w odcinkach.

Akcja The Council rozgrywa się pod koniec XVIII wieku. Głównym bohaterem jest tu niejaki Louis de Richet, który przybywa na prywatną wyspę lorda Mortimera po otrzymaniu wieści o zaginięciu swojej matki. Jak się rychło dowiadujemy, należała ona do pewnego tajnego stowarzyszenia. de Richet spotyka na wyspie różne znakomitości, elity swojej epoki, np. Napoleona Bonaparte czy George’a Washingtona, którzy także zostali zaproszeni przez Mortimera, lecz nie bardzo wiedzą dlaczego.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Council przywodzi trochę na myśl współczesne przygodówki w rodzaju gier studia Telltale, choć produkcja Big Bad Wolf stara się wprowadzić do formuły także coś od siebie. Na szczególną uwagę zasługują elementy RPG. Już na początku opowieści musimy wybrać specjalizację głównego bohatera (jedną z trzech). Clou rozgrywki to konwersacje, jakie de Richet przeprowadza z przebywającymi na wyspie postaciami. Wyciągnięcie informacji na interesujące nas tematy może wcale nie być takie łatwe, dlatego ważna jest znajomość cech charakteru poszczególnych osób, a w ich ‘eksploatowaniu’ pomagają właśnie zdolności, które główny bohater zdobywa z czasem. Może się wprawdzie zdarzyć, że nie będziemy mieć umiejętności, która w określonych okolicznościach sprawdziłaby się najlepiej, jednak zaznaczyć należy, iż z zagwozdką możemy się uporać na kilka sposobów.

Umiejętności rozwijamy poprzez gromadzenie doświadczenia, a to można zdobyć np. przeglądając książki. Manipulacje de Richeta kosztują go jednak “punkty wysiłku” (effort points), dlatego należy z nich korzystać roztropnie.

Historia składa się z łącznie pięciu odcinków.

Wideo - The Council

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper