The Suffering: Ties That Bind

The Suffering: Ties That Bind

7,4
48 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS2 7.3
XBOX 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Surreal Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
27.09.2005
Europa:
28.10.2005
Producent:
Surreal Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
27.09.2005
Europa:
28.10.2005

The Suffering: Ties That Bind - opis gry

 The Suffering: Ties That Bind jest drugą odsłoną serii horrorów stworzonych przez studio Surreal Software. Gra została wydana na PC, PlayStation 2 i Xboxa w 2005 roku.

Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony cyklu. Kiedy główny bohater - Torque - odkrywa, że to nie on był odpowiedzialny za śmierć rodziny (za rzekome morderstwo został skazany na karę śmierci), postanawia oczyścić się z zarzutów. Droga do udowodnienia niewinności jest jednak wyboista, bo depcze mu po piętach paramilitarna organizacja, pragnąca dowiedzieć się, co takiego zaszło w więzieniu na wyspie Carnate Island. Na szczęście z pomocą przychodzi mu duch zmarłej żony, który pełni tutaj rolę opiekuna.

 

W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony serii, gdzie poczynania gracza miały niebywały wpływ na zakończenie, w The Suffering: Ties That Bind deweloperzy zaimplementowali nieco inne rozwiązanie. Przed rozpoczęciem przygody gracze mogą bowiem zaimportować zapisany stan rozgrywki z pierwszego The Suffering, co odblokowuje dostęp do dwóch dodatkowych wariantów historii - złego i dobrego. Wariant neutralny jest natomiast dostępny dla wszystkich. Poczynania gracza natomiast w dalszym ciągu są poddawane ocenie, jednak mają odzwierciedlenie wyłącznie w umiejętnościach, jakimi może dysponować bohater.

 

Wprowadzone przez twórców zmiany dotyczą również trzonu rozgrywki. Przede wszystkim apteczki nie trafiają już do ekwipunku bohatera, a jedynym sposobem na zwiększenie ilości energii życiowej naszego podopiecznego jest korzystanie ze specjalnych stacji leczniczych stanowiących elementy kolejnych poziomów. Ponadto Torque może tym razem nosić przy sobie wyłącznie dwa egzemplarze broni.

 

Rozbudowie uległ arsenał, w którym znalazło się miejsce zarówno na znane z poprzedniej części rodzaje broni, jak i kilka nowych. To samo tyczy się przeciwników stających na drodze bohatera. Wśród nich znaleźli się między innymi ludzie, którzy za wszelką cenę starają się pojmać Torque'a i wykorzystać go jako obiekt badawczy. W The Suffering: Ties That Bind powracają również proste zagadki, znane z pierwszej odsłony cyklu.

Wideo - The Suffering: Ties That Bind

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper