The Spectrum Retreat

The Spectrum Retreat

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dan Smith Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
13.07.2018
Europa:
13.07.2018
Producent:
Dan Smith Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
13.07.2018
Europa:
13.07.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: The Spectrum Retreat (PS4)
7.5
Recenzja: The Spectrum Retreat (PS4)
PS4 XONE NS PC

The Spectrum Retreat - opis gry

The Spectrum Retreat to gra logiczna wyprodukowana przez Dan Smith Studios i wydana przez Ripstone Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - The Spectrum Retreat

Za produkcję The Spectrum Retreat odpowiadał Dan Smith, laureat nagrody dla młodych twórców przyznawanej przez brytyjską organizację BAFTA. Gra pozwala nam się wcielić w postać, która pewnego dnia budzi się w niewyjaśnionych okolicznościach pozbawiona pamięci w dziwnym hotelu o nazwie Penrose, gdzie zostaje powitana przez równie dziwnego pracownika owego przybytku posiadającego zamiast głowy gładką bryłę. Tę i tak niekomfortową sytuację burzy dodatkowo wiadomość od niejakiej Cooper. Informuje nas ona bowiem, że budynek, w którym mieliśmy wątpliwe szczęście się znaleźć, to coś w rodzaju symulacji, a my (jakby nie patrzeć) jesteśmy królikiem doświadczalnym.

Rozgrywka - The Spectrum Retreat

The Spectrum Retreat to gra logiczna przypominająca nieco serię Portal tudzież Q.U.B.E. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a schemat rozgrywki jest następujący: najpierw przeszukujemy kolejne pomieszczenia hotelu i poszukujemy kodów, a następnie za pomocą tychże otwieramy drzwi skrywające łamigłówki. Ich zaliczenie otwiera dostęp do kolejnego piętra hotelu, a wszystkich pięter jest łącznie pięć. Wraz z postępami bohater odzyskuje wspomnienia, co rzuca więcej światła na wydarzenia, w których bierze udział.

Podczas rozwiązywania zagadek możemy korzystać z różnych narzędzi, np. urządzenia, za pomocą którego kontaktujemy się z Cooper będącą stanie zmieniać kolory napotykanych tu i ówdzie sześcianów. Do tego dochodzi też zdolność teleportacji czy manipulowania grawitacją dzięki specjalnym panelom, co pozwala też obracać pomieszczenia o dziewięćdziesiąt stopni.

Wideo - The Spectrum Retreat

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych