The Sims 2

The Sims 2

7,2
72 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PSP 5.6
DS 6.0
PS2 6.4
XBOX 7.0
GC -
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Maxis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Śr. czas:
55 godzin
Premiery
Świat:
24.10.2005
Europa:
04.11.2005
Polska:
04.11.2005
Producent:
Maxis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Śr. czas:
55 godzin
Premiery
Świat:
24.10.2005
Europa:
04.11.2005
Polska:
04.11.2005

The Sims 2 - opis gry

Pierwsza część The Sims odniosła tak spektakularny sukces komercyjny, że stworzenie drugiej odsłony serii było tylko kwestią czasu. Electronic Arts ponownie przyjęło strategię, że platformą wiodącą będzie PC. Premiera The Sims 2 odbyła się na komputerach osobistych we wrześniu 2004 roku. Po ponad 12 miesiącach tytuł zasilił również bibliotekę pozycji na PS2, Xboksa, GameCube, Nintendo DS oraz Game Boy Advance. W 2006 na rynku europejskim pojawiła się również konwersja gry na PlayStation Portable.
Zasady gameplayu pozostały niezmienione w stosunku do The Sims. Rozgrywka podzielona jest na dwa główne tryby - pierwszy to moduł budowania, w którym konstruujemy budynek lub dekorujemy jego wnętrze. Drugi tryb to "symulacja życia", w której towarzyszymy Simom w życiu codziennym. Każdy z domowników prowadzonego przez gracza domostwa zajmuje się codziennymi sprawami, pochłania pokarm, spotyka się z innymi Simami, albo wybiera się do pracy. Gracz obserwuje upływ czasu i może go przyspieszać - w zależności od potrzeby. Po 29 dniach młody Sim przeistacza się w starca, a później umiera.
 
Najważniejszą różnicą w porównaniu z The Sims jest znacznie bogatsza oprawa wizualna - otoczenie w The Sims 2 ukazane jest w pełnym 3D. Simsy wyrażają teraz całą gamę uczuć za pośrednictwem mimiki. Nowością jest także możliwość znacznego wpływania na wygląd postaci - poprzez rozbudowany edytor. Nowości gameplayowe to przekazywanie dzieciom cech charakterystycznych rodziców (np. kolor oczu, włosów), zmiany budowy ciała za sprawą stylu życia (np. brak ruchu i objadanie się skutkuje tłustą posturą). Deweloperzy dodali również wyzwania związane z karierą Simów, różne rodzaje posiłków, a także m.in. nowe rodzaje ubioru (np. ubrania do treningów fizycznych).
 
Gra została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków, którzy chwalili ładną oprawę wizualną i dużo możliwości gameplayowych, które nie przytłaczają jednaj początkujących lub niedzielnych graczy. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i zasadom rozgrywki tytuł wyjątkowo spodobał się osobom, które nie mają na co dzień kontaktu z graniem. Tytuł sprzedał się na wszystkich platformach w ilości ponad 20 mln egzemplarzy. Na handheldach ukazały się uproszczone wersje The Sims 2, w których gracz nie ma dostępu do tak dużego świata i nie ma takiej swobody, jak na konsolach stacjonarnych.
 

Wideo - The Sims 2

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper