The Silver 2425

The Silver 2425

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Kolekcje,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
15.03.2018
Producent:
Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Kolekcje,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
15.03.2018

The Silver 2425 - opis gry

The Silver 2425 to składanka dwóch gier z serii The Silver Case wyprodukowanych przez Grasshopper Manufacture. Wydanie ukazało się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Składanka The Silver 2425 oferuje dwie gry:

The Silver Case (remaster HD)

Akcja toczy się w 1999 roku, w fikcyjnym mieście zwanym 24 Wards, w którym zostaje popełnionych kilka przedziwnych morderstw. Miejscowa policja wszczyna śledztwo i niedługo później dochodzi do niezwykłej konstatacji - charakter tych zbrodni wskazuje, że odpowiada za nie Kamui Uehara, legendarny niemalże zabójca, który dwadzieścia lat wcześniej wsławił się atakami na kluczowych członków rządu. Problem polega na tym, że Uehara powinien przebywać w szpitalu psychiatrycznym i nie być zdolnym do tych czynów. Pytanie więc, czy to faktycznie on, czy ktoś inny.

Fabułę śledzimy z dwóch perspektyw. Pierwszy scenariusz skupia się na śledztwie grupy “Republic”, która wchodzi w skład policji. Drugi natomiast pozwala nam spojrzeć na sprawę jako niezależny dziennikarz, który opisuje działania wspomnianego oddziału.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przez lwią część czasu The Silver Case nie różni się szczególnie od produkcji typu visual novel, gdzie nasza ingerencja sprowadza się do czytania, przewijania tekstu i do oglądania scen pojawiających się na ekranie.

The 25th Ward: The Silver Case

The 25th Ward to kontynuacja The Silver Case, gry przygodowej pierwotnie wydanej na PlayStation (tylko w Japonii), a po latach zremasterowanej z myślą o PC i PS4. Akcja rozgrywa się w tytułowej 25. dzielnicy, miejscu, w którym ma miejsce zakrojony na szeroką skalę eksperyment społeczny testujący nowy model sprawowania władzy. Pewnego dnia dochodzi tam do tajemniczego morderstwa kobiety. Scenariusz składa się z trzech części: Correctness, Match Maker i Placebo. Każda z nich skupia się na innej postaci przedstawiając nam tę samą historię z kilku różnych perspektyw.

Nowości

Jeśli chodzi o zawartość gier, The Silver 2425 nie oferuje nic nowego. Do wydania w wersji na Nintendo Switch dołączana była jednak manga pt. “Aka to Ao to Midori to”, której autorem był Junju Takeja. 

Wideo - The Silver 2425

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper