The Revenge of Shinobi

The Revenge of Shinobi

6,7
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 6.5
X360 -
SMD 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
M2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
22.05.2012
Europa:
23.05.2012
Producent:
M2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
22.05.2012
Europa:
23.05.2012

The Revenge of Shinobi - opis gry

The Revenge of Shinobi to action-platformer wyprodukowany i wydany przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega Drive, a w późniejszych latach trafiał na inne sprzęty, między innymi Xboxa 360, PS3 i PC. Gra była trzecią odsłoną serii Shinobi i pierwszą, która nie ukazała się na automatach.

Akcja toczy się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w oryginale. Pokonana wówczas organizacja Zeed odradza się jako Neo Zeed i ma zamiar się zemścić. Zaczyna więc z grubej rury - zabija mistrza klanu (a właściwie śmiertelnie rani), do którego należy główny bohater Joe Musashi, oraz porywa jego dziewczynę. Teraz tytułowy ninja zmuszony jest podróżować po świecie, by powstrzymać nową intrygę przestępców i przy okazji odbić narzeczoną.

Formuła rozgrywki nie zmieniła się względem poprzednich dwóch części. Na przejście czeka osiem plansz (japońska prowincja Ibaraki, Tokyo, Nowy Jork, baza Neo Zeed itd.), podczas których nasz podopieczny naciera w jedną stronę eliminując naprzykrzających się oprychów. Podzielone są one na trzy sekcje - dwie standardowe oraz walkę z bossem. Podczas zmagań używamy trzech przycisków odpowiadających za odmienne czynności - atak zwykły, techniki ninjutsu i skok. Jeśli chodzi o ninjutsu, do dyspozycji mamy cztery zdolności: osłonę, ogniową barierę, lepszy skok i ‘autodestrukcję’. W tym ostatnim przypadku poświęcamy życie zadając duże obrażenia. Pewnym plusem tego rozwiązania jest jednak to, że po walnięciu w kalendarz nie rozpoczynamy poziomu od nowa.

Do wyboru są cztery stopnie trudności. Im wyższy, tym więcej przeciwników na ekranie i większe obrażenia nam zadawane po celnym uderzeniu. W zmaganiach pomagają rozmaite dopałki poukrywane w skrzyniach. Mogą to być medykamenty, bonusowe życia czy techniki ninjutsu. Z drugiej strony trafić się też mogą jednak ładunki wybuchowe nadwątlające siły Musashiego.

Wideo - The Revenge of Shinobi

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper