The Persistence Enhanced

The Persistence Enhanced

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.5
XSX|S -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firesprite
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
04.06.2021
Europa:
04.06.2021
Polska:
04.06.2021
Producent:
Firesprite
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
04.06.2021
Europa:
04.06.2021
Polska:
04.06.2021

The Persistence Enhanced - opis gry

The Persistence Enhanced to gra action-adventure w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Firesprite i wydana przez Perp Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series. 

Fabuła - The Persistence

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja studia Firesprite nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Ta ma bardziej minimalistyczny charakter i poznajemy ją gromadząc stopniowo różne informacje. The Persistance to nazwa badawczego statku kosmicznego. Na pokładzie dochodzi do dantejskich scen, gdy pojazd dociera w pobliże umierającej gwiazdy kilkanaście tysięcy lat świetlnych od Ziemi, a załoganci zaczynają się z bliżej nieokreślonych powodów mutować. Głównym bohaterem jest ostatni ocalały z pogromu, który wybudza się z kriogenicznego snu.

Rozgrywka - The Persistence Enhanced

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Nasze główne zadanie polega, po pierwsze, na naprawieniu zniszczeń The Persistance, a po drugie - na ucieczce. Statek/stacja podzielona jest na kilka pięter, która zaliczamy po kolei. Na każdym z nich mamy do wykonania jakieś inne wytyczne. Po drodze natykamy się na najróżniejszych mutantów, z którymi możemy walczyć lub ich omijać. Do dyspozycji mamy rozmaite rodzaje wyposażenia, jak pistolety, kamuflaż czy lancę. Nieprzyjaciół da się także eliminować po cichu.

Funkcję waluty w grze pełnią komórki macierzyste, które pozyskujemy na dwa sposoby. Albo w trakcie eksploracji, albo otrzymując je od przeciwników. Aby komórki pobrać, musimy mutanta wyeliminować po cichu lub sparować jego atak, co da możliwość użycia specjalnego urządzenia. Komórki pozwalają rozwijać zdolności podopiecznego.

Co warto dodać, w grze zaimplementowano pewne elementy roguelike. Po każdym zgonie pokładowa sztuczna inteligencja tworzy naszego klona.

Nowości - The Persistence Enhanced

Wersja Enhanced oferuje szereg usprawnień w dziedzinach dotyczących oprawy graficznej (czego jednym z przykładów dodanie ray tracingu) oraz user experience. W przypadku PS5 tytuł robi także użytek z funkcji kontrolera DualSense (jak haptyczny feedback). 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper