The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Master Trials

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Master Trials

8,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.4
Wii U 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.06.2017
Europa:
30.06.2017
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.06.2017
Europa:
30.06.2017

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Master Trials - opis gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Master Trials to pierwsze (z dwóch) duże rozszerzenie do gry TLoZ: Breath of the Wild. Za jego produkcję odpowiadało Nintendo. Dodatek, podobnie jak ‘podstawka’, dostępny był na konsolach Wii U i Nintendo Switch.

Rozszerzenie The Master Trials wprowadza kilka atrakcji do gry. Przede wszystkim jest to jednak zestaw kilkudziesięciu wyzwań, które testują naszą wiedzę i umiejętności nabyte w głównym wątku Breath of the Wild. Jest ich łącznie czterdzieści pięć. Najogólniej rzecz biorąc przypominają one quest z Eventide Island z ‘podstawki’. W nim trafialiśmy na bezludną wyspę pozbawieni ekwipunku i użytecznych przedmiotów. Bronie i medykamenty (w postaci pożywienia) znaleźć musieliśmy sobie sami, a w międzyczasie należało jeszcze zrealizować główną wytyczną. Tutaj jest dość podobnie. Większość wyzwań skupia się na walce, przy czym rozpoczynamy je ze skromniutkim wyposażeniem, a w zasadzie to bez niego. Czasami zabawę urozmaicają również warunki pogodowe (np. trwająca bez przerwy burza lub mróz), co jeszcze bardziej wymaga od nas kreatywności. Jako ułatwienie dodano checkpointy, które zapisują nasze postępy i mogą zwiększyć siłę Master Sworda.
 
Drugie istotne novum to Master Mode, czyli wyższy stopień trudności w głównym wątku. Na uwagę zasługuje fakt, że twórcy zadbali o zupełnie nowe rozmieszczenie przeciwników, dzięki czemu rozszerzenie zachęca do ponownego przejścia gry. Dla przykładu już w początkowej lokacji, czyli na płaskowyżu, pojawia się Lynel, jeden z najpotężniejszych tutejszych przeciwników, z którym Link na dobrą sprawę nie ma szans w walce.
 
Oprócz tego dodano też funkcję Hero’s Path, która zapisuje drogi jakimi podróżowaliśmy przez Hyrule, oraz nowe przedmioty, takie jak chociażby maska Majory, hełm Midny czy strój Tingle’a, na który NPC reagują z przerażeniem.

Wideo - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Master Trials

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper