The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Champions' Ballad

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Champions' Ballad

9,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.1
Wii U 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
22.5 godzin
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
07.12.2017
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
22.5 godzin
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
07.12.2017

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Champions' Ballad - opis gry

Champions’ Ballad to drugie duże rozszerzenie do gry action-adventure The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która ukazała się na konsolach Nintendo Wii U i Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało Nintendo.

Champions’ Ballad to drugie -- i ostatnie -- rozszerzenie do gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W odróżnieniu od The Master Trials, czyli pierwszego dodatku, drugie dlc stawia nieco większy nacisk na fabułę, a konkretnie koncentruje się na czwórce tytułowych “czempionów”, bohaterów każdej z czterech zamieszkujących Hyrule ras (ten nacisk na fabułę też nie jest jednak jakoś specjalnie duży).

Do zawartości Champions’ Ballad dostęp otrzymujemy po przejściu czterech “niebiańskich bestii” z ‘podstawki’, czyli głównych dungeonów. Wówczas możemy wrócić do komnaty, w której wybudził się Link i znaleźć w niej One-Hit Obliterator, specjalną broń, która -- jak sama nazwa wskazuje -- pozwala zabić przeciwnika jednym uderzeniem. Ma ona też jednak swoje ciemne strony: nasz podopieczny zostaje mianowicie z jednym serduszkiem (dokładniej z ćwiartką serudszka), więc niewiele trzeba, by posłać go do piachu. Z nową bronią odwiedzamy obozowiska nieprzyjaciół, a po ich przetrzebieniu odblokowujemy nowe świątynie.

To nie wszystko. Twórcy przygotowali też nowe świątynie związane z każdym ze wspomnianych wcześniej czempionów. Aby je odkryć, musimy jednak sprostać jakiemuś wyzwaniu, np. pokonać kogoś, poradzić sobie z łamigłówką, wziąć udział w wyścigu itd. Po zaliczeniu wszystkich świątyń związanych z danym bohaterem walczymy z bossem, znanym z ‘podstawki’, choć zadanie utrudnia nam pewne ograniczenia związane z ekwipunkiem.

Po pokonaniu bossa możemy obejrzeć nową cutscenę, a po pokonaniu wszystkich otrzymujemy dostęp do zupełnie nowego dungeona (łączącego cechy niebiańskich bestii). W nagrodę za jego przejście otrzymujemy Master Cycle Zero - motocykl, który pozwala łatwiej i szybciej przemierzać Hyrule.

Wideo - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Champions' Ballad

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper