The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki

The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
PS5 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.09.2021
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.09.2021

The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki - opis gry

The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom. Tytuł ukazał się na PS4 i PS5. Był on jedenastą odsłoną serii Kiseki/Trails. 

Fabuła - The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki

Akcja gry toczy się w roku 1208, rok po wydarzeniach ukazanych w The Legend of Heroes: Trails into Reverie. Seria zabiera graczy w nowe miejsce - do leżącej na wschodzie kontynentu Zemuria republiki Calvard. Kraj zmaga się z rozmaitymi trudnościami - po reparacjach wojennych przeżywa niespotykany wcześniej wzrost gospodarczy, lecz jednocześnie problemem staje się niekontrolowany napływ imigrantów i radykalne reformy nowego prezydenta. Historia rozpoczyna się w Edith, stolicy republiki, gdzie pewien młody spriggan (najemnik z półświatka zajmujący się czarną robotą za kulisami) Van Arkride otrzymuje zadanie będące początkiem intrygi, która odciśnie piętno na Calvard. Fabuła skupia się na osobach z szarej strefy społeczeństwa: detektywach, łowcach głów, negocjatorach itd.

Rozgrywka - The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki

Rozgrywka doczekała się poważnych zmian względem poprzednich części, zwłaszcza jeśli chodzi o system walki, który jest tym razem bardziej zręcznościowy. Przeciwników spotykamy w trakcie eksploracji, a gdy wejdziemy z nimi w kontakt, płynnie przechodzimy do starcia. Podczas zmagań możemy korzystać z różnorakich specjalnych skillów (zwanych Crafts), klecić combosy czy błyskawicznie przełączać się między podopiecznymi. Dla osób preferujących stare rozwiązania twórcy przygotowali również ustawienia pozwalające korzystać z turowego systemu.

Inne ważne novum to system L.G.C. Alignment. Gra w odróżnieniu od poprzedników posiada bowiem niezupełnie liniową strukturę. Decyzje podejmowane przez nas/Vana skłaniają się ku jednej z trzech wartości (law, chaos, gray), a to z kolei wpływa na bieg fabuły w dalszej części fabuły, w tym również na to, kto będzie naszym wrogiem a kto przyjacielem.

Oprócz tego na uwagę zasługuje tzw. Xipha, urządzenia przypominające telefon komórkowy. Posiada ono kilka użytecznych funkcji, także takich usprawniających zdolności bojowe bohaterów. 

Wideo - The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych