The Elder Scrolls: Arena

The Elder Scrolls: Arena

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bethesda Softworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
25.03.1994
Europa:
1994
Producent:
Bethesda Softworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
25.03.1994
Europa:
1994

The Elder Scrolls: Arena - opis gry

The Elder Scrolls: Arena (znana także jako Arena) to RPG akcji wyprodukowane i wydane przez amerykańskiego dewelopera Bethesda Softworks 25 marca 1994 roku na terenie USA i w 1994 roku na terenie Europy jedynie na MS-DOS. W 2004 roku produkcja przeszła na model freeplay. Jest to pierwsza odsłona znanej serii RPG-ów.

Pierwotnym zamysłem twórców było stworzenie gry opowiadającej o walce gladiatorów, jednak w pewnym momencie zdecydowano się na poważną zmianę na RPG inspirowanego takimi seriami jak Ultima Underworld czy Legends of Valour. Mamy więc świat fantasy z nieliniową opowieścią i dużą liczbą zadań do wykonania. Gracz może zapoznać się z tą zawartością jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia mająca miejsce na kontynencie Tamriel i w odróżnieniu od późniejszych odsłon nie ma podziału na terytoria, a można zwiedzać prawie cały kontynent i około 400 miast, do których można dostać się jedynie przez szybką podróż. Gracz wciela się w wybraną przed siebie postać i ląduje w krainie, której władca - Uriel Septim VII - zostaje uwięziony, a władzę uzurpuje Jagar Tharn. Zadaniem gracza jest znaleźć 8 części "Staff of Chaos" i przywrócić harmonię na kontynencie. 

Produkcja spotkała się z przyjaznym odbiorem uzyskując noty na średnim poziomie 75 procent. Gra sprzedała się na tyle dobrze, że seria była kontynuowana, a pierwsza odsłona jeszcze w tym samym roku otrzymała edycję Deluxe.

Wideo - The Elder Scrolls: Arena

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper