Tetris Effect

Tetris Effect

8,2
58 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S 8.3
NS 9.0
PC 6.3
PS4 8.4
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Resonair
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Muzyczna,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
5.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.11.2018
Europa:
09.11.2018
Producent:
Resonair
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Muzyczna,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
5.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.11.2018
Europa:
09.11.2018

Recenzja redakcji

Tetris Effect - recenzja gry. Tetris prawie idealny
9.5
Tetris Effect - recenzja gry. Tetris prawie idealny
PS4

Tetris Effect - opis gry

Tetris Effect to gra logiczna wyprodukowana przez studio Resonair i wydana Enhance Games. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation 4 oraz PC, gdzie korzystał z gogli wirtualnej rzeczywistości (nie były one jednak wymagane), a potem trafił też na Xbox One i Xbox Series X. Przy jego tworzeniu brał udział Tetsuya Mizuguchi, twórca m.in. Lumines i Rez.

Produkcja Enhance Games to nowa wizja Tetrisa zaoferowana przez Tetsuyę Mizuguchiego, cenionego twórcę gier takich, jak Rez, seria Lumines, Meteos itd. Główne założenia nie uległy zmianie. Na planszy pojawiają się klocki w kilku kształtach, a naszym zadaniem jest układać je tak, aby całkowicie wypełnić linię. Jeśli nam się to uda, linia znika (dzięki temu robiąc więcej miejsca na planszy), a na nasze konto trafia pewna liczba punktów.

Tyle jednak założenia. W rzeczywistości Tetris Effect wprowadza do tetrisowej formuły kilka dodatkowych atrakcji. Po pierwsze, szeroko pojęta prezentacja. Układanie kolejnych linii z jednej strony ‘nagradzane’ jest rozmaitymi efektami graficznymi, a z drugiej dźwiękowymi - z głośników zaczyna się bowiem sączyć muzyka. Wszystko to sprawia, że zwykłe układanie klocków przeistacza się w niezapomniane widowisko, zwłaszcza jeśli posiadamy gogle wirtualnej rzeczywistości. Po drugiej, developer zmodyfikował także mechanikę rozgrywki. W tym kontekście na uwagę zasługuje przede wszystkim patent o nazwie Zone, który pozwala zatrzymać na chwilę czas (najpierw jednak musimy nabić stosowny wskaźnik), co możemy wykorzystać do ułożenia wielu klocków jednocześnie. Jeżeli jesteśmy dobrzy, możemy wypełnić nawet szesnaście linii.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki, choć nie ma wśród nich multiplayera. Ten najważniejszy to Journey, w którym na przejście czeka trzydzieści plansz. Aby planszę zaliczyć i przejść do następnej, musimy wypełnić określoną liczbę linii (różni się ona w zależności od stopnia trudności). Dostępny jest również Marathon, gdzie należy wypełnić 150 linii (w trakcie możemy zachować blok, by użyć go w stosownej chwili), Adventurous, w którym zasady ulegają zmianie, czy Relax, gdzie -- jak sama nazwa sugeruje -- można pograć bez strachu o wpadkę. 

Tetris Effect: Connected

Pewien czas po premierze gra doczekała się także aktualizacji oferującej tryb multiplayer i zmiany w singlu. Na PS4 i PC była ona darmowa, w wersjach na Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch dodatkowa zawartość była dostępna w dniu wydania.

Wideo - Tetris Effect

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper