Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Tactics Ogre: The Knight of Lodis

9,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Quest
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.06.2001
Producent:
Quest
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.06.2001

Tactics Ogre: The Knight of Lodis - opis gry

Tactics Ogre: The Knight of Lodis to strategia turowa wyprodukowana przez studio Quest i wydana przez Atlus na Game Boy Advance. Knight of Lodis wchodzi w skład cyklu Ogre Battle Saga, choć przy jego tworzeniu nie brał udział Yasumi Matsuno, autor konceptu.

Głównym bohaterem gry jest Alphonse Loeher, rycerz należący do Zakonu Świętego Płomienia będącego częścią sił zbrojnych Świętego Imperium Lodis. Lodis doprowadza do ataku na Ovis i brutalnie okupuje ten wyspiarski kraj, co budzi w protagoniście odruch sprzeciwu. W rezultacie buntuje się on przeciwko swoim dawnym przełożonym i rozpoczyna własną krucjatę przeciwko nieprawości.

Gra sporo czerpie z klasyków gatunku, np. Final Fantasy Tactics i jeszcze wcześniejszego Tactics Ogre: Let Us Cling Together. Tak jak tam, starcia toczą się na polach bitew pokrytych szachownicami. Nasze zmaganie rozpoczynamy z sześcioma postaciami, ale z czasem rozbudowujemy armię.

To, jakich będziemy mieć na początku podopiecznych zależne jest od odpowiedzi udzielonych jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki. Potencjalnych podkomendnych różnią parametry, profesja, żywioł (jeden z czterech) i postawa moralna. Armię mogą tworzyć nie tylko ludzie, ale także inne rasy jak pół-ludzie, potwory, umarli czy mieszkańcy zaświatów (tylko ludzie mają jednak możliwość zmiany profesji). Postacie z biegiem fabuły otrzymują emblematy, które są nagrodą za osiągnięcia. Niekiedy dają one tylko satysfakcję, w niektórych jednak przypadkach mogą wpłynąć na potencjał bojowy.

Główny wątek fabularny rozwija się na przestrzeni około czterdziestu godzin, ale gra oferuje aż pięć zakończeń, co dodatkowo wydłuża jej żywotność. Co więcej, oprócz fabuły twórcy oddali do naszej dyspozycji także inne atrakcje. Knight of Lodis robi np. użytek z link cable umożliwiającego połączenie konsol, dzięki czemu możemy ścierać się ze znajomymi lub wymieniać przedmiotami. Dla najambitniejszych przygotowano jeszcze tryb Quest Mode, w którym pokonywanie różnych wyzwań nagradzane jest przedmiotami niedostępnymi w żaden inny sposób.

Tactics Ogre: The Knight of Lodis to ostatnia gra Quest. Studio w 2002 roku zostało wykupione przez Square.

Wideo - Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper