TOEM: A Photo Adventure

TOEM: A Photo Adventure

6,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.9
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Something We Made
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
17.09.2021
Europa:
17.09.2021
Producent:
Something We Made
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
17.09.2021
Europa:
17.09.2021

TOEM: A Photo Adventure - opis gry

TOEM: A Photo Adventure to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Something We Made. Tytuł ukazał się na PC, PS5 oraz Nintendo Switch. Rozgrywka polegała w nim na robieniu zdjęć. 

Fabuła - TOEM: A Photo Adventure

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcję studia Something We made cechuje dość minimalistyczna narracja. Gra już na początku wyznacza nam jasną wytyczną: wspiąć się na najwyższy szczyt w okolicy, by zapoznać się z fenomenem o nazwie Toem. W rytuale tym bierze udział każdy członek rodziny i teraz przychodzi kolej na nas. Droga do celu nie będzie jednak wcale taka prosta. By tradycji zadośćuczynić, najsampierw będziemy musieli zbierać znaczki od okolicznych mieszkańców żeby w ten sposób odblokować dostęp do nowych lokacji.

Rozgrywka - TOEM: A Photo Adventure

Rozgrywka sprowadza się do wykonywania zadań dla mieszkańców. Tutejszy świat nie jest duży, w związku z czym nie musimy po nim wiele wędrować. Najważniejszą mechaniką jest w produkcji Something We Made robienie zdjęć i do tej czynności sprowadza się wykonywanie większości questów. Standardowo wydarzenia obserwujemy z izometrycznej kamery, ale w trakcie cykania fotek przełączamy się na widok z oczu. Co warto dodać, nie wystarczy też, że sfotografujemy cokolwiek. Na początku zadania otrzymujemy opis i to na jego podstawie należy działać.

Wraz z wykonywaniem kolejnych zadań otrzymujemy różnorakie elementy garderoby. Mogą one posłużyć do zmiany wyglądu postaci, co ma swój walor czysto estetyczny, ale i niekiedy praktyczny. Niektóre ciuchy są mianowicie potrzebne do wykonywania pewnych wytycznych.

Grę można ukończyć w ok. siedem godzin. Żywotność zabawy wydłuża gromadzenie opcjonalnych znaczków. 

Wideo - TOEM: A Photo Adventure

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper