Super Monkey Ball Deluxe

Super Monkey Ball Deluxe

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3
XBOX 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amusement Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.08.2005
Europa:
26.08.2005
Producent:
Amusement Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.08.2005
Europa:
26.08.2005

Super Monkey Ball Deluxe - opis gry

Super Monkey Ball Deluxe to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Amusement Vision i wydana przez Segę na PlayStation 2 oraz Xboxa. Deluxe zawiera ponad dwieście plansz pochodzących z pierwszych dwóch części serii (wydanych tylko na GameCube’a) oraz kilkadziesiąt zupełnie nowych.

Gra opiera się na tych samych założeniach co części wydane na sprzęcie Nintendo. Kontrolujemy tu małpkę zamknięta w przezroczystej kuli, której zadaniem jest przebrnąć z jednego końca planszy na drugi. Na przejściu levelu wyznaczony jest limit czasowy (przeważnie 60 sekund). Próba kończy się wtopą jeśli nie wyrobimy się przed jego upływem lub zlecimy w przepaść. Po drodze małpiszon może zbierać banany, które nabijają licznik punktów i dostarczają nowych żyć.

Najważniejszym trybem gry jest Story Mode, który opowiada tę samą historię co “dwójka”. Na przejście czeka dziesięć tematycznie zróżnicowanych światów po dwadzieścia leveli każdy, choć wystarczy przejść tylko połowę, by przeskoczyć do następnego ‘zestawu’. Drugi jest Challenge Mode, czyli wyzwania. W nim próbujemy przebić się przez ponad dwieście leveli, które podzielono na grupy w zależności od stopnia trudności. W odróżnieniu od trybu fabularnego, tutaj nie mamy nieograniczonej liczby żyć. Na końcu jest jeszcze Practice, gdzie możemy bezstresowo szlifować umiejętności na odblokowanych już planszach.

Poza trzema powyższymi trybami twórcy dorzucili jeszcze różne minigry. Po pierwsze, jest ich więcej niż dotychczas, a po drugie - dostępne są od samego początku, tak że nie trzeba uczestniczyć w procesie ich odblokowywania (co miało miejsce we wcześniejszych odsłonach serii). Znajdziemy wśród nich m.in. piłkę nożną, baseball, tenis, golf, prostą strzelankę, prostą bitkę itd.

W minigrach i w trybie Challenge rywalizować mogą cztery osoby jednocześnie.

Wideo - Super Monkey Ball Deluxe

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper