Stormland

Stormland

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat,   Wirtualna rzeczywistość
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.11.2019
Europa:
14.11.2019
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat,   Wirtualna rzeczywistość
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.11.2019
Europa:
14.11.2019

Stormland - opis gry

Stormland to gra action-adventure zaprojektowana z myślą o VR. Za jej produkcję odpowiadało studio Insomniac, a za wydanie Oculus Studios. Tytuł ukazał się tylko na komputerach osobistych.

Stormland nie stawia szczególnego nacisku na fabułę, pozwalając nam wcielić się w robota, który poszukuje swoich towarzyszy podczas wyniszczającego konfliktu między maszynami. Akcja rozgrywa się w świecie składającym się z kilku warstw zwanych “strata”. Poszczególne warstwy składają się natomiast z samotnych wysepek przedzielonym ‘morzem’ chmur, po których możemy sunąć dzięki technice “slipstream” (eksplorację ułatwia również wspinanie i szybowanie). 

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas zmagań musimy wykonywać różne misje, a naszym głównym zadaniem jest dotarcie do Terminusa - warstwy położonej najwyżej. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a nasz podopieczny ma do dyspozycji rozmaite rodzaje uzbrojenia, jak karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, strzelby, granaty itd. Bronie można dzierżyć w jednej dłoni lub w obu, a ta druga opcja wiąże się z pewnymi korzyściami. Można je także rozłożyć części (jeśli są nam niepotrzebne), dzięki czemu pozyskujemy materiały potrzebne do sklecenia nowej giwery lub amunicję. Na uwagę zasługują ponadto tzw. bio-owoce (bio-fruits) pozwalające zregenerować umiejętność specjalną oraz Aeon Buds potrzebne do dalszego rozwijania zdolności podopiecznego.

Największa atrakcja Stormland to zmieniający się świat. Co tydzień kończy się jeden cykl i rozpoczyna nowy. Przypomina to gry roguelike z generowanym proceduralnie światem, choć zaznaczyć warto, iż dla wszystkich graczy jest on taki sam.

Tytuł oferuje także multiplayer. Dwie osoby mogą w nim kooperować próbując się dostać do wspomnianego Terminusa. 

Wideo - Stormland

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper