Star Wars: Dark Forces

Star Wars: Dark Forces

7,9
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PSone 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
02.1995
Europa:
06.1995
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
02.1995
Europa:
06.1995

Star Wars: Dark Forces - opis gry

Star Wars: Dark Forces to strzelanina fpp wyprodukowana i wydana przez LucasArts. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (z systemami DOS, Windows i Mac) oraz na PlayStation. Jego akcja toczyła się w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Gra pozwala nam się wcielić w Kyle’a Katarna, najemnika wynajętego przez rebeliantów, który usiłuje pomścić śmierć rodziców zamordowanych przez siły Imperium. Jego pierwszą misją jest wykradzenie planów Gwiazdy Śmierci, potężnej broni zdolnej niszczyć planety, ale z czasem będzie on otrzymywał inne równie ważkie zadania.

Dark Forces to prequel pierwszej filmowej trylogii. Była to pierwsza strzelanina fpp w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł hulał na silniku o nazwie Jedi, który pozwalał na więcej niż ten od popularnego w połowie lat 90. DOOM-a. Dawał on nowe możliwości zarówno w kwestii gameplayu, bowiem nasz podopieczny mógł za jego sprawą spoglądać w górę, w dół, kucać itd, ale także w dziedzinie prezentacji. Główny bohater, warto dodać, potrafił także skakać, lecz z umiejętności tej dało się skorzystać tylko w wybranych sytuacjach.

Większość odwiedzanych przez nas poziomów to dość skomplikowane labirynty korytarzy wypełnione przeciwnikami oraz przełącznikami, których odnalezienie umożliwia dalszy progres. Nasz podopieczny posiada różne przedmioty pomagające w zmaganiach. Jest to latarka, która rozświetla ciemne pomieszczenia (jej minusem jest też to że zwraca uwagę nieprzyjaciół), maska gazowa pozwalająca bezpiecznie poruszać się wszędzie tam gdzie skażona jest atmosfera oraz kliny ułatwiające poruszanie się po śliskim lodzie.

Jeśli chodzi o walkę, Katarn używa własnych pięści, min, ładunków wybuchowych, blasterów i innych broni pozwalających walczyć na dystans. Wiele z nich posiada alternatywny tryb wystrzału, niemal każda (z wyjątkiem pięści) posiada ograniczone zapasy amunicji/sztuk. Tu swoją drogą warto zaznaczyć, iż także niektóre przedmioty o użytecznym zastosowaniu wymagają baterii.

Wideo - Star Wars: Dark Forces

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper