Spy vs. Spy

Spy vs. Spy

7,5
20 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.3
SMS 7.5
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
First Star Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.04.1986
Europa:
27.07.1990
Producent:
First Star Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.04.1986
Europa:
27.07.1990

Spy vs. Spy - opis gry

Spy vs Spy to gra zręcznościowa z elementami strategii wyprodukowana przez First Star Software. Tytuł ukazał się pierwotnie w 1984 roku na sprzęty Atari, komputery Commodore 64 i Apple II, a następnie został przeniesiony także na inne platformy, m.in. NES-a, Sege Master System i Amigę. Produkcja bazowała na komiksie ukazującym się w amerykańskim magazynie satyrycznym MAD.

Innowacyjny gameplay Spy vs Spy stawia przed nami zadanie pokonanie drugiego szpiega. Rywalizować możemy ze znajomą osobą bądź z konsolą/komputerem. Rzecz polega na tym, by zastawiać pułapki na oponenta, zakosić potrzebne przedmioty i uciec. Podczas rozgrywki obserwujemy obu szpiegów jednocześnie niezależnie od tego czy gramy w singlu, czy w multiplayerze.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Sceną gry jest ambasada składająca się z kilku powiązanych ze sobą pomieszczeń (na mapce przedstawione są one jako kwadratowe pola). Szpiedzy mogą ze sobą walczyć wręcz bądź rozstawiać pułapki przy elementach otoczenia. Pułapka zaczyna działać np. gdy drugi szpieg zacznie grzebać w niewłaściwym miejscu. W tej sytuacji może on zostać porażony prądem, wylecieć w powietrze i spotkać się z innymi nie mniej nieprzyjemnymi konsekwencjami. Gdy już do tego dojdzie, taki szpieg wypada z rywalizacji na pewien krótki czas dając rywalowi swobodę działania (oczywiście traci też wcześniej zagarnięte przedmioty).

 

Strategiczne planowanie w produkcji First Star sprowadza się do efektywnego rozkładania pułapek (mamy ich ograniczoną ilość) oraz właściwego ich użycia (nie każdą włączają bowiem wścibskie paluchy oponenta). Tu i ówdzie możemy jednak znaleźć tzw. remedia, dzięki którym da się uniknąć niektórych przykrych niespodzianek.

 

Po znalezieniu wszystkich przedmiotów, i tym samym pokonaniu drugiego szpiega, wybywamy z ambasady przez drzwi prowadzące na lotnisko.

Wideo - Spy vs. Spy

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper