Space Station Silicon Valley

Space Station Silicon Valley

6,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.0
N64 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
11.1998
Europa:
11.1998
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
11.1998
Europa:
11.1998

Space Station Silicon Valley - opis gry

Space Station Silicon Valley to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio DMA Design (w przyszłości przemianowane na Rockstar North) i wydana przez Take Two. Tytuł pierwotnie ukazał się na Nintendo 64, a później został również przeniesiony na PlayStation jako Evo’s Space Adventures.

Fabuła kręci się wokół stacji kosmicznej wypełnionej różnymi gatunkami zwierząt, która zostaje wystrzelona w kosmos w 2001 roku i niedługo potem na dobre znika z radarów, lecz po upływie tysiąca lat w tajemniczych okolicznościach pojawia się ponownie. By zbadać genezę incydentu, wysłani zostają do niej pilot Danger Dan oraz robot Evo, szczytowe osiągnięcie Doliny Krzemowej. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, misja napotyka jednak poważne problemy. Statek Dana zostaje zestrzelony, a Evo zniszczony. Jego jedyną szansą na kontynuowanie zadania jest znalezienie potencjalnego nosiciela mikrochipa. I takowego znajduje - pod postacią psa.

 

Evo zaczyna jako pies, ale nie jest to jedyna jego forma. Na wspomnianej stacji kosmicznej, która jest ‘zaawansowanym technologicznie parkiem rozrywki’, spotykamy różne zwierzęta, które przydadzą się w trakcie wykonywania misji przez podopiecznego. Po ogłuszeniu zwierzaka Evo może przenieść nań swój mikrochip, dzięki czemu zdobywa nad nim kontrolę. Zwierzęta posiadają różne umiejętności przydające się do pokonywania przeszkód i rozwiązywania zagadek, co sprawia, iż musimy regularnie się pomiędzy nimi przełączać. Warto jednak przy tym pamiętać, że tacy potencjalni podopieczni łatwo swojej skóry nie sprzedadzą i będą stawiać opór.

 

Stacja kosmiczna składa się czterech odmiennych tematycznie regionów (Euro-Eden, zmarzlina, dżungla, pustynia), a te oferują jeszcze szereg pomniejszych plansz. Łącznie jest ich ponad trzydzieści. Oprócz głównego wątku możemy również poświęcić czas na poszukiwania baterii, których znalezienie owocuje zdobyciem bonusa.

 

Poszczególne wersje gry nie różnią się zbytnio. Ta na Nintendo 64 wygląda lepiej, z kolei w przypadku konwersji na sprzęt Sony poprawiono poważne bugi pojawiające się w pierwowzorze.

Wideo - Space Station Silicon Valley

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych