Soldier of Fortune

Soldier of Fortune

7,7
71 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS2 7.2
DC 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2001
Europa:
05.07.2002
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2001
Europa:
05.07.2002

Soldier of Fortune - opis gry

Soldier of Fortune to strzelanina fpp wyprodukowana przez studio Raven Software i wydana przez Activision na komputery z systemami Windows i Linux oraz na konsole Dreamcast i PlayStation 2. Tytuł w momencie wydania zasłynął głównie za sprawą zaawansowanej fizyki.

Punktem wyjścia dla fabuły jest wykradzenie z Rosji ładunków nuklearnych przez neonazistowską grupę pochodzącą z południowej Afryki. Terroryści chcą ją sprzedać na czarnym rynku różnym zakapiorom, co powoduje, że ktoś musi temu zaradzić. Do akcji wkracza oddział najemników The Shop, którego członkiem jest m.in. John Mullins, podopieczny gracza.

 

Mullins w trakcie swojej misji odwiedzi różne miejsca - między innymi Nowy Jork, Syberię, Tokyo, Kosowo i Irak. Gra podzielona jest na levele. Największą atrakcją Soldier of Fortune, o czym wspominaliśmy, jest fizyka, ale do niej dochodzi także realizm w ukazywaniu zadawanych obrażeń. Ciała nieprzyjaciół podzielone są tu na 26 oddzielnych części, które w odpowiednich okolicznościach można odstrzelić. Co więcej, w zależności od tego, jaką część ciała trafimy, przeciwnik zachowuje się inaczej, np. strzał w nogę sprawi, że zacznie kuleć. Jeśli mamy wystarczająco możliwości, a przy tym skłonności sadystyczne, możemy nawet zostawić u przykładowego nieszczęśnika sam tors. Z drugiej strony jest też opcja dla pacyfistów - oponentów da się oszczędzić, jeśli pozbawimy ich broni oddając w nią celny strzał.

 

Poza głównym wątkiem fabularnym gra oferuje też tryb multiplayer, w którym do naszej dyspozycji oddano kilka wariantów rozgrywki, m.in. deatmatch, capture the flag i conquer the bunker.

 

Co warto dodać, wersja na PS2 umożliwia grę za pomocą myszy i klawiatury, a poza tym dodano do niej nowe mapy do multiplaya.

Wideo - Soldier of Fortune

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper