Sniper Elite 5

Sniper Elite 5

7,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC 7.5
PS5 7.0
XSX|S 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
26.05.2022
Europa:
26.05.2022
Polska:
26.05.2022
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
26.05.2022
Europa:
26.05.2022
Polska:
26.05.2022

Poradnik Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Sniper Elite 5 - poradnik. Solucja, kampania fabularna, cele opcjonalne, pytania, porady, Xbox Game Pass
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Recenzja redakcji

Sniper Elite 5
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Sniper Elite 5 – recenzja gry. Karl celnie strzela do znanych celów
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Sniper Elite 5 - opis gry

Sniper Elite 5 to strzelanina FPP wyprodukowana przez studio Rebellion Developments. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - Sniper Elite 5

Akcja gry rozgrywa się w 1944 roku we Francji. Głównym bohaterem jest elitarny brytyjski snajper Karl Fairburne, który łączy siły z tamtejszym ruchem oporu, by powstrzymać zagrażającą całej Europie nazistowską Operację Kraken. Fairburne dołącza do grupy amerykańskich Rangersów, których celem jest osłabienie umocnień Wału Atlantyckiego. 

Rozgrywka - Sniper Elite 5

Cała akcja ze Sniper Elite 5 została podzielona na 9 misji, które rozgrywają się dokładnie od 28 maja 1944 roku do 13 czerwca 1944 roku i podczas zadań gracze mają okazję odwiedzić kilka francuskich miast. Każda misja to osobna miejscówka, a tereny są stosunkowo duże. Oprócz zadań popychających do przodu główny wątek znajdziemy tu również do wykonania opcjonalne cele i misje.

Główny bohater dysponuje różnymi rodzajami broni jak SREM-1, Karabiner 98 czy też RSC 1918, ale w grze można bardzo dokładnie dostosować cały posiadany sprzęt. Przed misją możemy wybrać specjalną amunicję, celownik, lufę, wylot, magazynek, kolbę, chwyt przedni, komodę zamkową, osadę broni czy też elementy ozdobne. Niemal wszystkie podjęte wybory wpływają na siłę ognia, szybkostrzelność, obsługę (odrzut, stabilność, celność), mobilność, zasięg słyszalności, pojemność magazynku oraz oczywiście maksymalne powiększenie – decyzje są ważne w zależności od podejmowanych celów, a warto podkreślić, że teraz w każdej misji możemy znaleźć po trzy mobilne warsztaty, dzięki którym podczas zadania możemy ulepszyć lub zmienić broń. Jest to szczególnie ważne właśnie ze względu na różne wyzwania, które mogą pojawić się już podczas samej misji. Główny bohater musi oczywiście również korzystać z broni zapasowej czy też zwykłych pistoletów oraz licznych dodatków pokroju trotylu, min talerzowych i granatów, ale w trakcie każdego zadania znajdziecie wiele miejsc, gdzie będziecie mogli się rozłożyć, wyciągnąć ulubioną snajperkę i rozpocząć zabawę.

Gunplay w Sniper Elite 5 został udoskonalony względem poprzedników. w zależności od odległości celu musimy brać pod uwagę takie szczegóły jak wiatr, poruszanie się wroga lub opadanie pocisku.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Nasz podopieczny cały czas podnosi swoje swoje umiejętności, które inwestujemy w trzy drzewa rozwoju – walkę (przykładowo powrót do rywalizacji po powaleniu, oznaczanie celów, od rzucanie granatów), sprzęt (odzyskiwanie amunicji, więcej wabików, pułapek, ładunków wybuchowych i dodatkowe miejsce na przedmiot) oraz ciało (poprawienie skupienia, większe zdrowie, lepsza wydajność i regeneracja).

Główną atrakcją Sniper Elite 5 jest kilkunastogodzinna kampania, ale oprócz niej dostępny jest także multiplayer, zarówno kooperacja, jak i tryby wieloosobowe, w których rywalizować może maksymalnie 16 osób jednocześnie. 

Wideo - Sniper Elite 5

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper