Contra: Shattered Soldier

Contra: Shattered Soldier

6,7
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.10.2002
Europa:
14.02.2003
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.10.2002
Europa:
14.02.2003

Contra: Shattered Soldier - opis gry

Contra: Shattered Soldier to gra akcji wyprodukowana przez Konami (dokładnie przez tzw. Team Kijirushi) na PlayStation 2. Tytuł był kolejną odsłoną popularnej serii, przy czym Shattered Soldier odznaczało się powrotem do korzeni, czyli do formuły side-scrollera.

Produkcja Konami rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Głównymi bohaterami gry są Bill Rizer, dawny bohater wojen z kosmitami, który zostaje oskarżony o zamordowanie swojego towarzysza broni, oraz niejaka Lucia, cyborg. Ich zadaniem jest stawić czoło terrorystycznej organizacji znanej pod nazwą Blood Falcon.

 

Shattered Soldier wraca do korzeni serii sięgających lat 80., co znaczy, że mamy tu do czynienia z side-scrollerem (choć grafika jest trójwymiarowa). Nasz podopieczny naciera w prawo wyrzynając hurtowe ilości mięsa armatniego, a gdzieniegdzie jeździ np. na snowboardzie lub motocyklu (wtedy akcję śledzimy z kamery umieszczonej za jego plecami).

 

Pewną nowością jest wyrugowanie power-upów. Zamiast tego mamy do dyspozycji trzy bronie pomiędzy pomiędzy którymi możemy się przełączać w każdej chwili. Są to karabin maszynowy, miotacz płomieni i granatnik. Każda z tych pukawek posiada dwa ‘tryby’ wystrzału.

 

Jeszcze inne novum to zakończenie, których mamy tu kilka. Zwieńczenie historii zależy bezpośrednio od naszych poczynań w trakcie kampanii. W tym celu gra przedstawia system podliczający hit rate. Im większą zadymę zrobimy, tym będzie on wyższy, a w połączeniu z niewielką ilością skuch pozwoli on zdobyć lepsze zakończenia i bonusy. Zaliczone poziomy da się w razie czego powtórzyć, by osiągnąć lepszy wynik.

 

Contra: Shattered Soldier posiada też multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Contra: Shattered Soldier

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper