Cursed Mountain

Cursed Mountain

6,0
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
Wii 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deep Silver -- Vienna
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
21.08.2009
Europa:
21.08.2009
Producent:
Deep Silver -- Vienna
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
21.08.2009
Europa:
21.08.2009

Cursed Mountain - opis gry

Cursed Mountain to gra przygodowa w klimatach survival-horroru wyprodukowana i wydana przez Deep Silver. Tytuł ukazał się na PC i Wii, gdzie w znacznym stopniu korzystał ze sterowania ruchem.

Fabuła Cursed Mountain kręci się wokół perypetii niejakiego Erica Simmonsa, który wyrusza w daleką podróż by odszukać swojego zaginionego w Himalajach brata Franka. Pierwszy trop prowadzi do tybetańskiego miasta o nazwie Lhando, gdzie Simmons ma się spotkać z pracodawcą brata. Niestety, nic z tego nie wynika. Gość, po pierwsze, nie zjawia się w umówionym miejscu, a po drugie, co chyba istotniejsze, w Lhando nie ma ani jednej żywej duszy, są za to gnijące zwłoki walające się po ulicach. Kto doprowadził do tej tragedii? Dlaczego w ogóle do niej doszło? Na te pytania będzie musiał znaleźć odpowiedź główny bohater.

 Na pierwszy rzut oka gra przypomina nieco serię Silent Hill. Nasz podopieczny biega po różnych klimatycznych miejscówkach szukając śladów, które pozwolą mu wyjaśnić zagadki zaginięcie brata i pogromu w Lhando. Eric będzie miał do dyspozycji “trzecie oko”, zdolność, która pozwoli mu “widzieć to, co niewidzialne”, np. magiczne pieczęcie.

 W Cursed Mountain nie brakuje starć z przeciwnikami, którzy są duchami uwięzionymi w wymiarze  pomiędzy życiem, a tym co po nim. Sterowanie robi użytek z funkcji Wiilota, co oznacza, że będziemy walczyć wykonując różne gesty. Podstawowym orężem Simmonsa jest magiczny sztylet (z czasem można go usprawniać), a w starciach pomaga mu/nam trzecie oko, dzięki któremu można dostrzec słabe punkty oponenta.

 Sztylet przydaje się też do innych zadań, przede wszystkim do wspinaczki (przy fragmentach tych również wykorzystujemy funkcje Wiilota). Dodatkowo, gdy Simmonsowi powinie się noga, może on szybkim ruchem wbić przedmiot w ścianę, co chroni go przed śmiertelnym w skutkach upadkiem.

Wideo - Cursed Mountain

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper