Shinobido: Tales of the Ninja

Shinobido: Tales of the Ninja

4,3
11 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 4.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.10.2007
Europa:
09.02.2007
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.10.2007
Europa:
09.02.2007

Shinobido: Tales of the Ninja - opis gry

Shinobido: Way of the Ninja to skradanka w klimatach feudalnej Japonii wyprodukowana przez studio Acquire i wydana w Europie przez Sony Computer Entertainment na PSP. Tytuł był duchowym spadkobiercą serii Tenchu (ten sam developer).

Tales of the Ninja to bezpośrednia kontynuacja Way of the Ninja, pierwszej części Shinobido, która ukazała się na PlayStation 2. Głównym bohaterem jest tu ponownie ninja o imieniu Goh. Poprzednio, jako ostatni przedstawiciel swojego klanu, starał się on poznać prawdę o sobie po tym, jak pewnego razu obudził się bez pamięci na brzegu rzeki. Na początku sequela Goh działa już jako prawa ręka władcy Utakaty dbając o bezpieczeństwo tej prowincji. Jego kolejne perypetie rozpoczynają się gdy otrzymuje zadanie wykradzenia dzienników Sadame, konkurentki jego ‘szefa’.

 

Rozgrywka w Tales of the Ninja nie odbiega za bardzo od pierwowzoru z PS2. Największa zmiana dotyczyła sposoby wyboru kolejnych misji - nie ma tu już bowiem systemu, który pozwalał opowiedzieć się po stronie któregoś z warlordów poprzez wykonywanie dla niego zleceń. Teraz sami przemierzamy mapę tutejszego ‘świata’ w ich poszukiwaniu. W sumie misji jest około osiemdziesiąt.

 

Misje mogą stawiać przed nami rozmaite wytyczne: wyeliminowanie kogoś, zlikwidowanie wszystkich celów na mapie, kradzież przedmiotu, jego przeniesienie w odpowiednie miejsce, eskorta, ochrona kogoś/czegoś, dotarcie dokądś i różne wariacje wyżej wymienionych. Podobnie jak w Tenchu, musimy się skradać omijając wzrok strażników. Do dyspozycji mamy różne przedmioty (np. linka z hakiem pozwalająca dostawać się na dachy budynków), choć warto odnotować, iż inwentarz został pomniejszony ze względu na mniejszą liczbę przycisków.

 

Gra posiada multiplayer umożliwiając rywalizację czterem osobom. Potyczki rozgrywają się na mapach przygotowanych przez twórców lub na własnoręcznie stworzonych przez nas planszach.

Wideo - Shinobido: Tales of the Ninja

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych