Shatter

Shatter

7,4
19 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS3 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sidhe Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.07.2009
Europa:
23.07.2009
Producent:
Sidhe Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.07.2009
Europa:
23.07.2009

Shatter - opis gry

Shatter to gra zręcznościowa w typie Breakout/Arkanoida wyprodukowana i wydana przez niezależne nowozelandzkie studio Sidhe Interactive. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych oraz na PlayStation 3.

Shatter to uwspółcześniona wersja takich klasyków jak Breakout i Arkanoid. Zasady są bardzo proste - kierujemy ‘paletką’ poruszającą się w górę i w dół, która musi odbijać piłkę i zniszczyć przy jej pomocy wszystkie bloki na planszy. Zniszczenie wszystkich pozwala nam przejść na następny level.

Na tym oczywiście się nie kończy. Twórcy zaimplementowali patent wyróżniający ich grę na tle innych starszych i bardziej współczesnych podobnych produkcji - możliwość zasysania. Sprawdza się on w kilku sytuacjach. Po zniszczeniu bloku rozpada się on na kawałki. My możemy te odpadki właśnie zassać, co nabija wskaźnik Shard Storm.  Na zasysanie reagują też bloki oraz sama piłka, co może pomóc w niektórych sytuacjach. Wpływając bowiem w ten sposób na jej trajektorię możemy się niekiedy uratować przed zgubą.

Nabicie wspomnianego wskaźnika pozwala sprokurować burzę odłamków. Wskaźnik przydaje się też przy włączeniu osłony, która pozwala niszczyć stykające się z paletką bloki.

Niektóre zniszczone bloki pozostawiają po sobie power-upy dodatkowo pomagające w zmaganiach. Np. jeden z nich zwiększa ilość odłamków na planszy, inny może z kolei zwiększyć posiadaną przez nas liczbę żyć albo sprawić, że na planszy pojawi się więcej niż jedna piłka.

Shatter oferuje kilka trybów rozgrywki. W głównym trybie na przejście czeka dziesięć światów i na końcu każdego z nich ścieramy się z bossem. Oprócz tego dostępny jest też między innymi Endless (gramy dopóki nie przegramy), nabijanie punktów, time attack oraz kooperacja dostępna w kilku wariantach.

Wideo - Shatter

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper