Serious Sam II

Serious Sam II

6,8
15 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
XBOX 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
11.10.2005
Europa:
11.10.2005
Polska:
08.11.2005
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
11.10.2005
Europa:
11.10.2005
Polska:
08.11.2005

Serious Sam II - opis gry

Serious Sam II to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Croteam i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na Xboxie. Był on kontynuacją Serious Sam.

Gra oferuje singlową kampanię oraz multiplayer. W singlu wcielamy się w tytułowego “Poważnego Sama”, którego zadanie polega tym razem na powstrzymaniu Mentala, wrogo nastawionego kosmity. W tym celu główny bohater podróżuje po różnych planetach poszukując części medalionu, które pomogą mu wygrać starcie. W odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu, tym razem twórcy postawili większy nacisk na fabułę - historię opowiadają tu bowiem cutsceny.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, rozgrywka nastawiona jest na totalną młóckę. Główny bohater zmaga się rzeszami nacierających na niego przeciwników. Ci bywają przeróżni i posługują się różnymi broniami. Produkcja Croteam nie szczędzi nam amunicji i innych dóbr, dzięki czemu rozwałka jest niemalże nieustanna i tylko od czasu do czasu przerywają ją jakieś inne (proste) zadania typu znalezienie przedmiotu pozwalającego otworzyć przejście dalej. Sam ma do dyspozycji całkiem spory arsenał: zarówno te bardziej standardowe pukawki (rewolwery, karabiny, strzelby), jak i bardziej wymyślne. Nowością w części drugiej są pojazdy, np. spodki czy futurystyczne motocykle.

W grze na uwagę zasługuje oldskulowy patent w postaci żyć. Mamy ich określoną liczbę, a po każdej wtopie tracimy jedno z nich (i jesteśmy odsyłani do najbliższego checkpointu).

Jeśli chodzi o multiplayer, to w grze dostępny jest zarówno tryb kooperacji, jak i klasyczny deathmatch. Na Xboxie grać mogą maksymalnie cztery osoby (przez system link lub przez sieć; brak splitscreena), a na komputerach maks. szesnaście.

Wideo - Serious Sam II

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper