Rogue Spirit

Rogue Spirit

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kids With Sticks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
01.09.2021
Europa:
01.09.2021
Producent:
Kids With Sticks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
01.09.2021
Europa:
01.09.2021

Rogue Spirit - opis gry

Rogue Spirit to trójwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez studio Kids With Sticks. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access, a później trafił też na konsole PS5 i Xbox Series.

Fabuła - Rogue Spirit

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Rogue Spirit rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Midra. My wcielamy się tutaj w jego księcia, a ściślej w ducha księcia, który zostaje przywrócony do świata żywych przez mnichów z zapomnianego klasztoru. Jego zadaniem jest wyprzeć demoniczne siły zagrażające królestwu.

Rozgrywka - Rogue Spirit

Podczas rozgrywki eksplorujemy trójwymiarowy świat próbując pomagać różnym mieszkańcom królestwa Midra. Twórcy przygotowali łącznie dziesięć poziomów (w wersji Early Access było ich sześć) zlokalizowanych w pięciu biomach. Lokacje, warto przy tym dodać, są generowane proceduralnie.

Najważniejszym filarem rozgrywki jest walka. W Rogue Spirit zaimplementowano ciekawą mechanikę – nasza postać jest tu mianowicie duchem, lecz w tej formie ma ograniczone możliwości działania (choć ma też ona swoje plusy, jak ułatwienia przy skradaniu). Duch może jednak przejmować kontrolę nad innymi postaciami (przeciwnikami), co w wielu sytuacjach bywa konieczne. Każda z nich dysponuje dwoma rodzajami ataków i zestawem unikatowych dla siebie parametrów (ustalanych losowo).  

Na uwagę zasługuje również umiejętności robienia uników i parowania ciosów nieprzyjaciół. Tę pierwszą reguluje wskaźnik staminy, drugą wykonujemy z kolei wciskając stosowny przycisk w odpowiednim momencie przy ataku wroga.

Nowe umiejętności zdobywamy zbierając specjalne plany. W grze, warto dodać, zaimplementowano elementy roguelike, co oznacza, że w razie wpadki tracimy pewną część zdobyczy.

Wideo - Rogue Spirit

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper