Resistance 3

Resistance 3

Ocena wg platformy:

PS3 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
16
Premiery
Świat:
06.09.2011
Europa:
09.09.2011
Polska:
09.09.2011
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
16
Premiery
Świat:
06.09.2011
Europa:
09.09.2011
Polska:
09.09.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Resistance 3 (PS3)
9.0
Recenzja: Resistance 3 (PS3)

Resistance 3 - opis gry

Resistance 3 to pierwszoosobowa strzelanina z akcją umiejscowioną w postapokaliptycznym świecie. Za grę, podobnie jak za dwie wcześniejsze odsłony, odpowiada studio Insomniac Games. Resistance 3 wydane zostało przez Sony we wrześniu 2011 roku na konsolę PlayStation 3. Mimo że R3 jest trzecią numeryczną częścią sagi, to wydarzenia, o których opowiada, rozgrywają się po Resistance: Retribution z PSP.

Głównym bohaterem jest tym razem Joe Capelli. To ktoś zupełnie inny niż Nathan Hale, którego znamy z Resistance: Fall of Man i „dwójki”. Nathan był żołnierzem, natomiast Joe to szary obywatel, dla którego priorytetem jest rodzina. Ciężko się o nią troszczyć w świecie, w którym prawie 90% ludzi zostało albo zainfekowanych wirusem rasy obcych, albo już nie żyje. Joe, mimo że nie ma ochoty na beznadzieją wyprawę, rozpoczyna wędrówkę przez Stany Zjednoczone w celu odnalezienia profesora, który według informacji, jakie posiada Joe, zna sposób na ostatecznie pokonanie Chimer. Chcąc zapewnić przyszłość córce i żonie, protagonista rozpoczyna wędrówkę, w której częściej niż brać udział w starciach na linii frontu przyjdzie mu się chować, walcząc o przetrwanie w zniszczonym przez najeźdźcę świecie.

Mimo że trzon rozgrywki pozostał niezmieniony, to zmiana otoczki z militarnej na działania partyzanckie w znaczym stopniu odróżnia Resistance 3 od poprzednich części. Twórcy zrezygnowali z pełnych rozmachu starć z olbrzymimi kreaturami na rzecz niebezpiecznej wędrówki przez częściowo zajęte przez Chimery tereny. Joe nie miałby większych szans w walce z kosmitami, gdyby nie bogaty i różnorodny arsenał. Deweloper po raz kolejny stanął na wysokości zadania i dostarczył jedne z ciekawszych broni, jakie można spotkać w strzelaninach. Każda z pukawek ma swoje alternatywne zastosowania, a korzystać można zarówno z arsenału ludzi, jak i Chimer. Stosunkowo długą kampanię przejść można w kooperacji na split-screenie oraz online. Multiplayer doczekał się solidnych szlifów, mimo że zmniejszono liczbę graczy, którzy mogą wziąć udział w jednym meczu.

Insomniac Engine 3.0 to nazwa silnika, na którym działa Resistance 3, dzięki czemu pod względem oprawy graficznej „trójka” zostawia daleko w tyle dwie starsze części. Ścieżkę dźwiękową po raz drugi skomponował Boris Salchow, gra została również w całości zlokalizowana. Niestety polski dubbing pozostawia wiele do życzenia.

Wideo - Resistance 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper