Resistance 2

Resistance 2

Ocena wg platformy:

PS3 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
60
Premiery
Świat:
04.11.2008
Europa:
28.11.2008
Polska:
28.11.2008
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
60
Premiery
Świat:
04.11.2008
Europa:
28.11.2008
Polska:
28.11.2008

Resistance 2 - opis gry

Resistance 2 jest pierwszoosobową strzelaniną spod dłuta Insomniac Games, wydaną przez Sony w listopadzie 2008 roku na konsolę PlayStation 3. Resistance 2 jest bezpośrednim sequelem Resistance: Fall of Man z 2007 roku, który okazał się najbardziej kasowym tytułem startowym na trzecią konsolę japońskiej firmy.

Druga odsłona Resistance ponownie opowiada historię amerykańskiego żołnierza Nathana Hale’a, który tym razem musi udać się na teren Stanów Zjednoczonych, by raz jeszcze stawić czoła Chimerom. Najeźdźca po opanowaniu niemal całej Europy ropoczął wielką inwazję na wschodnie i zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej. W„dwójce” Hale jest członkiem elitatnego oddziału o nazwie "The Sentinels", którego żołnierze, podobnie jak sam Nathan, są zarażeni wirusem Chimer. Aby utrzymać nad sobą kontrolę, muszą co jakis czas zażywać antybiotyki, w przeciwnym razie staną się tym, z czym tak zaciekle walczą.

Resistance: Fall of Man był charakterystycznym shooterem, deweloper postanowił więc nie rewolucjonizować rozgrywki w sequelu, stawiając na sprawdzone rozwiązania i rozwijając pomysły z poprzedniej odsłony. W dalszym ciągu kluczem do sukcesu jest umiejętnie korzystanie z bogatego i wymyślnego arsenału. W grze mamy kilkudziesięciu typów broni (zarówno tych wytworzonych przez człowieka, jak i przez Chimery), a każda z pukawek posiada dwa alternatywne zastosowania. Twórcy w „dwójce” dodali oczywiście szereg nowych zabawek. Kampanię ponownie można przejść we współpracy z drugim graczem siedzącym obok, jak również online, gdzie wspomnóc może nas aż 7 graczy. Rozbudowania doczekały się tryby w multiplayerze, który pozwala teraz na udział w zabawie jednocześnie sześćdziesięciu graczom.

Strona wizualna w Resistance 2 prezentuje się lepiej niż w „jedynce”, ulepszono system detekcji kolizji, dodano wiele nowych efektów cząsteczkowych i świetlnych. Za oprawę muzyczną nie odpowiada już znany dzięki serii David Bergeaud, lecz Boris Salchow.

Wideo - Resistance 2

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper