Republique: Anniversary Edition

Republique: Anniversary Edition

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.5
NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Skymap Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
10.03.2022
Europa:
10.03.2022
Producent:
Skymap Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
10.03.2022
Europa:
10.03.2022

Republique: Anniversary Edition - opis gry

Republique: Anniversary Edition to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Skymap Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Ta pierwsza korzystała z gogli VR (ich posiadanie nie było jednak wymagane).

Fabuła - Republique: Anniversary Edition

Akcja gry toczy się w fikcyjnym totalitarnym państwie, a konkretnie w kompleksie o nazwie Metamorphosis, w którym prowadzone są eksperymenty na ludziach określanych jako Pre-Cals. Główną bohaterką jest Hope, jedna z Pre-Cals (skrót od pre-calibration), która prosi nas (tj. gracza) o pomoc w zorganizowaniu ucieczki. 

Produkcja Skymap Games/Camouflaj mocno inspiruje się “Rokiem 1984” George’a Orwella, czerpiąc z niego wiele motywów (takich jak inwigilacja). 

Rozgrywka - Republique: Anniversary Edition

Rozgrywka w wielu aspektach wzoruje się na Metal Gear Solid i innych skradankach tego typu (reżyser gry, Ryan Payton, brał udział w pracach nad serią Konami). Hope przede wszystkim musi unikać personelu Metamorphosis, zresztą na dobrą sprawę nie ma za bardzo innego wyjścia, bo w jej ręce nie wpadnie żaden potężny arsenał. Do samoobrony może używać np. gazu pieprzowego, paralizatora bądź min usypiających strażników (niekiedy odpada jednak nawet to, bo ci bywają zabezpieczeni przed niektórymi atakami). Najważniejszy gameplayowy patent to system zwany OMNI View. Umożliwia on podglądanie tego, co dzieje się w ośrodku badawczym przy pomocy wielu zamontowanych w nim kamer przemysłowych, a także hackowanie rozmaitych przedmiotów, co nie tylko dostarcza dodatkowych informacji o fabule i tutejszym świecie, ale pozwala też zdobywać nowe umiejętności, jak chociażby zdolność widzenia przez ściany.

Na marginesie warto zaznaczyć, że inspiracje MGS widoczne są też gdzie indziej. Otóż Hope może wykradać strażnikom dyskietki z grami, co dostarcza komentarzy ze strony Coopera, jednej z pomagającej jej postaci.

Nowości - Republique: Anniversary Edition

Wersja Anniversary Edition wprowadza kilka nowości. Została ona przebudowana przez studio Skymap Games, oferuje tryb VR (dotyczy tylko PS4) oraz wypowiedzi twórców odsłaniające kulisy jej powstawania. 

Wideo - Republique: Anniversary Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper